Vedeli ste, že ľudské oko váži len asi 7 gramov? Značka ALPINA okuliare-alpina-varioflex-plusprijala už pri výrobe svojich prvých športových okuliarov ako poslanie chrániť vašich najcennejších 14 gramov pri športe. Vidím, teda som. Videnie dominuje na sluchom, čuchom, chuťou aj hmatom. V skutočnosti deväť desatín nášho zmyslového vnímania pri športe ide cez oči. Skúšali ste niekedy lyžovať alebo jazdiť na bicykli podľa hmatu, inými slovami, so zavretými očami? Ak áno, potom viete, aké je videnie dôležité, najmä v športe. Prudké horské slnko, bohaté na agresívne ultrafialové svetlo a dlhé vlny infra žiarenia – obe neviditeľné, ale o to viac nebezpečné – predstavuje pri outdoorových športoch hodiny nepretržitého stresu pre oči. Preto športové okuliare ALPINA ponúkajú 100 percentnú ochranu pred UV žiarením A, B a C, a mnoho ďalších špičkových technológií. Pre firmu ALPINA a jej športové okuliare predstavuje vašich dva krát 7 gramov váš najcennejší majetok.

Už 30 rokov športové okuliare ALPINA vynikajú vďaka extrémne vysoko kvalitným sklám. Perfektná prispôsobivosť jednotlivým tvarom nosov a tváre,
ako aj využitie počas štyroch ročných období sú ďalšie vlastnosti, pre ktoré sú okuliare ALPINA najpredávanejšími športovými okuliarmi.

Prečítajte si tiež:
Športové okuliare Alpina s fotochromatickými sklami
Chytré cyklistické okuliare
Technológia okuliarov Alpina