Elektrobicykle Rock Machine – čo nájdete v kolekcii 2018

Elektrobicykle Rock Machine

S elektrobicyklami sa to vyvíja rovnako ako s horskými bicyklami začiatkom 90-tich rokov. Ortodoxní cyklisti ich síce stále odmietajú, ale už je tu stále sa zväčšujúca skupina nadšencov, ktorí elektrobicyklom prepadli. Všetky svetové značky to samozrejme vedia a bicykle s elektromotorom tvoria stále väčší podiel v ich ponuke. Elektrobicykle Rock Machine nie sú výnimkou.

Elektrobicykle Rock Machine – kolekcia 2018

V ponuke značky Rock Machine na rok 2018 je až 20 modelov elektrobicyklov. Tým najzaujímavejším kúskom je celoodpružený BLIZZARD INT e90-27+ s batériou integrovanou v ráme. Ako všetky elektrobicykle Rock Machine, aj tento model používa ebike systém Shimano STePS, konkrétne E8000 Middle Drive Unit, vrátane batérie od Shimana. Rám pôsobí síce trochu mohutne, ale prekvapí vás, že nie je až taký ťažký ako sa na prvý pohľad zdá. Celková geometria sa na 99,9% zhoduje s geometriou svojho úspešného neelektrického bratranca. Vďaka jednej z najktratších dostupných zadných stavieb na trhu ponúkajú modely Rock Machine e-Blizzard a e-Blizz s integrovanou batériou skutočný zážitok z jazdy s dôrazom na výborné držanie stopy, trakciu, citlivé ovládanie a istotu vo vysokých rýchlostiach.

Blizzard INT e90-27+

Maximálny výkon s plne aj semi-integrovanou batériou

Rock Machine BLIZZARD INT e90-27+ okrem výbornej geometrie zaujme určite aj radením Shimano XT Di2, čo je v tejto cenovej relácii neobvyklý luxus. Vzhľadom na kompletné použitie Shimano komponentov aj elektrického pohonu je systém dokonale synchronizovaný, radenie plynulé, zážitok z jazdy dokonalý. 

O niečo lacnejšia verzia BLIZZARD INT e50-27+ je vybavená radením Shimano SLX. Zdvihy sú u oboch modelov 150 / 140 mm avšak vďaka pluskovým pneumatikám je celkové pruženie vyšši. Hmotnosť je slúšných 24 kg.

Ďalšie dva modely s integrovanou batériou – BLIZZ INT e90-27+BLIZZ INT e50-27+ majú pevný rám so zdvihom prednej vidly 130 mm, čo s pluskovými kolesami poskytuje dostatočný komfort aj pri náročnejších trailoch. Aj tieto modely poháňa systém Shimano STeEPS E8000. Oproti BLIZZARDOM sú o kilo ľahšie a o kilo lacnejšie.

S výkonnejším pohonom Shimano STePS E8000 ponúka Rock Machine aj elektrobicykle s polointegrovanou batériou, modely BLIZZ e70-27+ a BLIZZ e50-27+ s hmotnosťou len niečo málo nad 21 kg. 

Ak radi jazdíte na lesných trailoch, v náročnejších terénoch, ktoré prinášajú skutočné adrenalínové zážitky, s týmito elektrobicyklami Rock Machine si to skutočne užijete cestou hore aj dole.

Pre dlhé cyklovýlety

Pre turistickejšie ponímanie cyklistiky sú určené modely na 29-palcových kolesách s podporou ebike systému Shimano STePS E6000 : TORRENT e90-29, TORRENT e70-29TORRENT e30-29. Modely sa líšia len výbavou a farbou, takže si podľa svojich nárokov môžete vybrať kvalitný elektrobicykel, vychádzajúci z XC rámu RM Torrent, už v cene od 1.999,- EUR. 
Ekonomický model Storm e60-29 poháňa vlastný elektro systém BFI Sport Drive. Zaujímavá je určite jeho cena, ktorá je so 14 Ah len 1.599,- EUR.

Crossové elektrobicykle Rock Machine zastupujú modely Crossride e500 a e350, oba v pánskej aj dámskej verzii. Je to ideálny elektrobicykel na výlety do prírody, či jazdu po meste. Podporu v pedálovaní zabezpečuje u modelu Crossride e500 takisto 6000-ková jednotka od Shimana. Crossride e350 má pohonnú jednotku BFI Sport Drive. 

Elektrobicykle Rock Machine kúpite na Slovensku v mnohých špecializovaných predajniach bicyklov. Svojho najbližšieho predajcu nájdete na stránke www.rockmachine.sk.

 

 

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *