Elektrobicykle s pohonom Sport Drive.

Elektropohon Sport Drive

Elektrobicykle ROCK MACHINE doteraz používali výhradne pohony SHIMANO STEPS. Aj v novej kolekcii 2019 budú všetky verzie od 8000, cez 7000 a 6100 až po city sadu 5000 zastúpené. Ale už koncom tejto sezóny sa objavili v cykloobchodoch prvé modely budúcoročnej kolekcie Rock Machine s elektropohonom Sport Drive.

Čo si budeme hovoriť, elektrobicykle s prémiovým pohonom SHIMANO STEPS nepatria medzi najlacnejšie. Mnoho bikerov však nie je pripravených investovať do elektrobicykla príliš vysokú sumu, ale stále radi by skúsili kvalitný elektrobicykel za rozumnú cenu. Preto sa firma Bike Fun International, vyrábajúca bicykle ROCK MACHINE (ale aj Superior, Frappé) rozhodla využiť svoje dobré skúsenosti s jedným z najlepších čínskych výrobcov elektropohonov DAPU a japonským výrobcom batérií značky PANASONIC. Po úspešnej spolupráci v segmente City elektrobicyklov rozšírili spoluprácu aj na e-MTB a crossové elektrobicykle. Vytvorili tak funkčný a cenovo dostupný elektropohonpohon SPORT DRIVE. Ovládaciu jednotku spolu so softvérom má na starosti Bike Fun International, čo zaručuje rýchly odborný servis.

Veľká variabilita

Elektropohon SPORT DRIVE to je veľká variabilita v batériách, nabíjačkách, či možnostiach pohonu. Ale poďme pekne popriadku. DAPU produkuje stredové motory, ale i zadné a predné nábojové elektromotory. Nabíjačky v 2 typoch: klasickú 2A alebo rýchlo nabíjačku 4A.

Batéria tiež môže byť vo viacerých variantách ako 313 Wh (8,7 Ah), 418 Wh (11,6 Ah) alebo 504 Wh (14 Ah) na nosič alebo na spodnú rámovú rúru. Nabíjať ju môžete priamo na bicykli alebo zhodenú i trebárs v obývačke. Trvať to bude cca 3-4 hodiny, podľa objemu batérie a výkonu nabíjačky. Už je samozrejmosťou, že batéria je chránená proti podbitiu, prebitiu, skratu, či prehriatiu. Indikátor nabitia vám ukáže ako máte batériu nabitú.

Nový Rock Machine Sport Drive

Bicykle Rock Machine s pohonom Sport Drive

29 palcový e-MTB model STORM e60-29 je vybavený stredovým pohonom Sport Drive s najvýkonnejšou batériou, teda 504 Wh. Samozrejme uchytená bude na spodnej rámovej rúrke. Výkon v pohonnej jednotke je až 85 Nm, teda viac ako veľmi slušné na túto cenovú kategóriu. Treba tiež podotknúť, že e-biky ROCK MACHINE Storm s pohonom Sport Drive majú použitý torzný senzor, čo nebýva pri takejto cene zvyčajné. 
Nezabudlo sa ani na dámy, v ponuke je aj ženská verzia tohto e-biku Catherine e-60-29. Oba modely sa predávajú za 1.690,- EUR.

Ako to už býva pri e-bikoch zvykom, rýchlosť je obmedzená na 25 km/h. Displej bude v 2 variantoch, v tzv. „round“, teda prehľadom väčšou displeji, ktorý ocenia hlavne starší jazdci alebo v „compact“ displeji, ktorý si nájde obľubu hlavne pre jeho kompaktnosť, menší rozmer a pritom funkčnosť. Prvá edícia e-bikov ROCK MACHINE na systéme SPORT DRIVE bude výlučne s round displejom. Veľmi príjemnou funkciou je tzv. „walk mode“, teda pomoc pri tlačení bicykla. Po podržaní tlačitla „osvetlenie“ na viac ako 2 sekundy sa bicykel dá do pohybu rýchlosťou od 3 – 6 km/h. A prečo rýchlosťou 3 – 6 km/h? Lebo si ju viete priamo u svojho predajcu nastaviť. Slúži k tomu tzv. „diagnostika“. Konektor pomocou kábla pripojíte k svojej batérii a ku počítaču. Cez bezplatný software si viete skontrolovať funkčnosť displeja, pohonu, batérie a tiež nastaviť rýchlosť bicykla (od 10 do 25 km/h), či rýchlosť podpory pri chôdzi, tzv. walk mode, od 3 do 6 km. Cez diagnostiku vám v servise skontrolujú aj či máte funkčné svetlá a senzory e-pohonu. 

V ponuke aj crossové elektrobicykle

Ale ROCK MACHINE neponúka so systémom SPORT DRIVE len MTB elektrobicykle. V ponuke sú aj čoraz obľúbenejšie crossové bicykle so zadným pohonom. Tu trafil ROCK MACHINE tiež do čierneho. Elegantné farby, pánska i dámska verzia – Crossride e350 a Crossride e350 Lady Predáva sa v cene 1.349,- EUR vrátane batérie.

Pohon je síce zadný, nábojový, ale batéria ju upevnená na spodnej rámovej trubke, teda to dodáva bicyklu stabilitu a dobré jazdné vlastnosti. Na rozdiel od horkých bicyklov je tu batéria v kapacite 418 Wh/11,6 Ah. Sila pohonu je postačujúca pre tento typ bicykla, teda 40 Nm.

 

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *