GPS lokalizátor zvýši zabezpečenie bicykla

GPS lokátor na bicykle

Dobré zabezpečenie bicykla proti krádeži nie je vôbec jednoduché. Okrem kvalitného zámku sa stále viac používa na zabezpečenie a sledovanie bicyklov, ale aj motoriek, GPS lokalizátor. Zariadenia na sledovanie bicyklov a ich mobilné aplikácie sú navrhnuté tak, aby pomohli obmedziť krádeže bicyklov aj tým, že upozornia majiteľa na prípadné neoprávnené zásahy alebo ich pohyb.

GPS lokalizátor na bicykli nezavadzia

Väčšina GPS lokalizátorov pozostáva z príslušenstva, ktoré je pripevnené k bicyklu, a aplikácie pre telefón. Vďaka aplikácii môže vlastník bicykel vystopovať – dokonca pomocou neho upozorniť políciu na miesto, kde sa bicykel nachádza. GPS lokalizátor vás rozhodne nebude obmedzovať pri jazde. Väčšina zariadení je malá a ľahká, takže si sotva všimnete, že ju máte na bicykli. Niektoré sú umiestnené vo svetle, iné v riadítkach, alebo sa pripevňujú pod sedadlo.

Ponuka sledovacích zariadení

Na trhu je už celkom slušná ponuka GPS lokátorov, ktoré vám pomôžu bicykel lokalizovať, prípadne vás upozornia ihneď ako je s bicyklom manipulované. Ponúkame vám krátky prehľad týchto zariadení.

Jedným z takýchto zariadení je Boomerang Bike – zariadenie, ktoré sa montuje pod košík na fľašu. Umožňuje sledovanie polohy bicykla pomocou GPS a samozrejme má aj množstvo ďalších funkcií v rámci aplikácie. Zariadenie má pohybový senzor, ktorý spustí alarm, keď je s bicyklom manipulované. Nevýhodou je, že je nápadné a ľahko je možné ho odstrániť.

Sherlock tracker

Nenápadnejší systém ponúka Sherlock. Tento GPS lokalizátor je ukrytý nenápadne v riadítkach bicykla. Má takisto pohybový senzor a kvalitnú GPS lokalizáciu. Nevýhodou je len 7 dňová výdrž dobíjateľnej batérie.

GPS lokalizátor vyrábajú aj Slováci

Nás najviac zaujal slovenský GPS Lokalizátor TrackHead. Je to inteligentné zariadenie, ktoré vám umožní sledovanie polohy svojho bicykla, motorky a podobne. Zariadenie jednoducho ukryjete v hlavovej rúrke prednej vidlice a dá sa poistiť, aby ho nebolo možné demontovať.
GPS Lokalizátor TrackHead je vybavený akcelerometrom, ktorý pri móde zamknutia, po pohnutí alebo manipulácii s bicyklom, majiteľovi oznámi neoprávnenú manipuláciu. Prostredníctvom aplikácie si zákazník vie sledovať trasy aj celú históriu zaznamenaných údajov. Veľkou výhodou TrackHead lokalizátora je, že poskytuje svojmu majiteľovi možnosť nastavenia výdrže batérie podľa módu, ktorý využíva. To umožňuje konfigurácie výkonu zariadenia a doby spánku, čiže škálovanie výdrže batérie na 1 nabitie v rozmedzí od 1 týždňa až do 1.5 roka. Zaujímavá je aj funkcia offline prevádzky. GPS lokalizátor môžete ovládať aj bez pripojenia na internet, čo umožňuje komunikácia zariadenia a odosielanie notifikácií okrem appky aj iba prostredníctvom sms správ. Zaujímavou je aj funkcia zobrazenia 3D polohy bicykla v aplikácii.
Výhodou je tiež, že aplikácia je v slovenčine, na rozdiel od zahraničných výrobkov.

Neštrite na zabezpečení bicykla

Nie je nič nepríjemnejšie ako keď zistíte, že váš bicykel zmizol z miesta kde ste ho nechali. Ak vám už niekedy niečo ukradli, určite poznáte ten pocit bezmocnej zlosti. Ak bicykel nechávate dlhší čas bez dozoru, nemali by ste rozhodne na jeho zabezpečení šetriť. GPS lokalizátor vám umožní mať bicykel stále pod kontrolou. A samozrejme v kombinácii s bezpečným zámkom väčšinu zlodejov odradíte od krádeže a radšej sa pozrú po menej zabezpečenom bicykli. A ak by chceli prepíliť zámok, dostanete ihneď SMS, že s bicyklom sa manipuluje a na zlodeja upozorní aj zvukový signál.

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

6 názorov na “GPS lokalizátor zvýši zabezpečenie bicykla

  1. Ivo napísal:

    Neviem, kto GPS lokalizátory v Žiline predáva a montuje, ale montáž je jednoduchá a zvládne to každý cykloservis.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *