Praktický pomocník pri výjazdoch

Fukanie pumpou LEZYNE CARBON DRIVE LITE

O čom je minipumpa Lezyne Carbon drive Lite?

Pred tým ako som šiel testovať minipumpu Lezyne Carbon drive lite som sa obhliadal po kvalitnej minipumpe od Lezyne, ktorá by sa mi nie len páčila, bola cenovo dostupná, ale aj praktická. Moja voľba preto postupne po zhliadnutí viacerých modelových produktov od Lezyne padla práve na tento kúsok.

veľkosť pumpy Lezyne Carbon drive

Carbon drive lite spadá do kategórie minipúmp určených predovšetkým na cestné bicykle. Je v druhej najvyššej kategórii minipúmp čiže v kategórii Drive (vyššia je už len Road) a daný karbónový model je z tohto radu najlepší. Aj keď je pumpa určená viac na cestné bicykle kde dokáže nafúkať koleso do tlaku 8,3 bar (120 psi), ja som ju využíval hlavne na mojom horskom bajku. Čo sa týka jej rozmerov: 170 mm dlhá, 80g vážiaca. Ak iste váha je zaujímavá a vôbec ju nepocítite či už bude v ruksaku alebo na ráme. Lezyne Carbon Drive Lite HP je vyrobená z ľahkého a odolného MCT kompozitu, ktorý je vystužený karbonovými vláknami. Telo a rúčka pumpy sú z MCT, piest a koncovky sú z CNC obrobeného hliníku.

Použité technológie

ABS vzduchový vypúštací systém pre zníženie tlaku v hadičke a tým jej ľahkého odskrutkovania z ventilku
MTC je technológia výroby materiálov dielov na platforme Matrix kompozitového jadra, následne vyztuženého kvalitnými karbónovými vláknami. Celok zaisťuje najnižšiu hmotnosť a vysokú odolnosť.
TWIN CHUCK otočná hadička pre galuskový a auto ventil


Pumpa Lezyne Carbon drive v batohu

Vyskúšanie v praxi

Aká bola teda pumpa v skutočnosti? Malé telo sa dá dobre uchopiť a po vyšroubovaní hadičky a jej následnom našroubovaní na potrebný ventil môžete začať fúkať. Rúčka sa nedrží zle je dosť maličká čo bolo zámerom dizajnérov, to samozrejme nesie fakt, že v porovnaní s výklopnými rúčkami sa drží čoši horšie. Toto však nie je závažné negatívum keď zoberieme v podtaz to, že pumpa slúži na občasné nutné dofúkanie pri defekte a podobne. Skutočnosť, že výborne zvláda funkciu pomerne rýchlo natlakovať koleso na požadovaný tlak a dokonca na vysoké tlaky, ju robí veľmi agilnou a všestrannou. Pri dlhšom fúkaní sa CNC opracované-hliníkové telo s karbónovými vláknami začalo ohrievať, ale nie natoľko, že by sa pumpa nedala držať v rukách.

Samozrejmosť využitia na galuskový ako aj auto-ventil. Hadička ukrytá v tele pumpy sa ľahko vyberá a tiež ľahko nasadzuje, jednou alebo druhou stranou. Výborne spolupracuje s pumpou nie je tvrdá alebo naopak ako pri starých hadičkách zbytočne mäkká, proste dobre drží tvar. Neprenáša na ventil zbytočný tlak, ktorý by ho mohol poškodiť pri manipulácii. Na hadičke máte z každej strany napísané pre aký ventil sa montuje a to opäť uľahčuje manipulovateľnosť.

LEZYNE CARBON DRIVE LITE

Čierne na bielom

Špecifikom značky Lezyne sú kvalitne spracované výrobky zamerané predovšetkým na kvalitu a funkčnosť! Cena takejto vysokotlakej minipumpy je 49,45 €. Bezproblémovosť, perfektné, dobre vyzerajúce spracovanie a spoľahlivosť stoja za tých cca 50 €. Pokiaľ hladáte ešte o čosi kvalitnejšiu subtílnejšiu pumpu na cestný bicykel môžete sa poobzerať po modely Carbon road drive (73g), alebo Digital road drive (s digitálnym manometrom). Ak ste skôr trailoví nadčenci s objednými plášťami obzrite sa tiež po Micro Floor Drive XL.

V zásade ešte raz minipumpu Lezyne Carbon drive elite hodnotím veľmi pozitívne predovšetkým za jednoduchú a bezstarostnú manipuláciu a príjemnú cenu za ponúknutý štandard.

 

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *