Svetlá na elektrobicykle

Svetlá na elektrobicykle Lezyne

Firma Lezyne patrí už od svojho vzniku k lídrom v kvalite a inovatívnosti medzi výrobcami svetiel na bicykle. Ich LED diódy sú vybavené pokročilým programovaním, najlepšími materiálmi, šošovkami a elektronikou. Do novej kolekcie zaradil Lezyne ako novinku svetlá na elektrobicykle.

Prečo špeciálne svetlá na elektrobicykle

Možno sa niektorí čudujú, prečo nepoužiť klasické svetlá na batérie ako na normálne bicykle. Ale na elektrobicykli predsa máte zdroj elektriny v batérii. Špeciálne svetlo na elektrobicykel stačí raz pripojiť k batérii elektrobicykla a odpadajú starosti s vybitými baterkami, alebo nedobitým dobíjacím svetlom. Samozrejme ak nejazdíte s prázdnou batériou …

Predstavenie

Lezyne pripravil štyri predné a jedno zadné svetlo na elektrobicykel. My vám v krátkosti predstavíme tri predné svetlá a zadné svetlo na blatník, ktoré už nájdete v predajniach na Slovensku.
Všetky predné svetlá majú pevný hliníkový, CNC frézovaný kryt, ktorý chráni svetlo pred rozbitím. Svojimi vlastnosťami sa zároveň stará o odvádzanie vytvoreného tepla, čím výrazne predlžuje jeho životnosť. Zadné svetlo je vyrobené z kompozitu.
Predné svetlá môžete pripojiť na prednú vidlicu bicykla pomocou držiaka, ktorý je súčasťou dodávky, alebo môžete použiť držiak Lezyne Direct-X, prípadne držiaky iných značiek s tzv. GoPro uchytením.

EBIKE HECTO E50
Lezyne Hecto E50

Lezyne Hecto E50 je vysokovýkonné svetlo pre elektrobicykle s homogénnym svetelným kuželom so svietivosťou 200 lumenov. Vďaka tomu zaregistrujete všetky prekážky v predstihu, čo je mimoriadne bezpečné pri rýchlej jazde.
Svetlo má 6 – 12V vstup, ktorý je kompatibilný s väčšinou pohonov elektrobicyklov. Na pripojenie slúži 130 cm napájací kábel s otvoreným koncom. Svetlo HECTO E50 vyhovuje norme StVZO – nemeckým podmienkam premávky vozidiel na cestných komunikáciách, neoslňuje protiidúce automobily, čo určite oceníte pri jazde po cestných komunikáciách.

MACRO DRIVE 1000
Svetlo Lezyne Macro Drive 1000

Pokiaľ hľadáte spoľahlivé a vysokovýkonné svietidlo pre váš elektrobicykel, nemali by ste prehliadnuť LED svetlomet MACRO DRIVE 1000. Bezpečné riadenie a výbornú viditeľnosť aj za zhoršených podmienok zabezpečuje dvojica silných LED diód a vylepšená šošovka MOR. O optimálny výkon svetla sa stará Inteligentná voľba denného a nočného režimu. Svetlomet zapojíte priamo do zdroja elektrobicykla, je kompatibilný s väčšinou systémov od špičkových výrobcov. Súčasťou balenia je 130 cm napájací kábel a doplnky pre montáž svetla na vidlicu bicykla.

Lezyne Micro Drive 500
MICRO DRIVE 500

Aj pri svetle na elektrobicykel MICRO DRIVE 500 sa o maximálnu viditeľnosť a bezpečné riadenie aj za zhoršených podmienok starajú dve vysokovýkonné LED diódy a vylepšená šošovka MOR so zabudovanou bočnou viditeľnosťou. Taktiež ponúka inteligentný automatický denný / nočný režim.

Zadné svetlo EBIKE REAR FENDER
Zadné svetlo na elektrobicykel Lezyne Rear Fender

Pre zaručenie maximálnej bezpečnosti a viditeľnosti na cestách je zadné svetlo REAR FENDER STVZO vybavené párom výkonných LED diód. Ich svietivosť dosahuje 11 lumenov. Svetlo je určené pre elektrobicykle, jeho vstup (6 – 12V, 6w) je bez problémov pripojiteľný k batériám renomovaných výrobcov ako Bosch, Shimano a Yamaha. Svetlo je prispôsobené pre montáž na zadný blatník bicykla. Vďaka krytiu IPX7 je použiteľné aj za nepriaznivého počasia.

Kompatibilita s elektropohonmi jednotlivých značiek

Svetlá na elektrobicykle Lezyne sú kompatibilné s väčšinou elektropohonov. Podrobnejšie si kompatibilitu jednotlivých svetiel môžete pozrieť v tabuľke.

Kompatibilita svetiel na e-biky s elektropohonmi

Viac o svetlách na elektrobicykle a ďalších doplnkoch Lezyne si môžete pozrieť na stránke výrobcu www.lezyne.com.

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *