centrovacia vidlica

Na týchto stránkach pre vás pripravujeme seriál článkov a inštruktážnych videí pre amatérskych cyklomechanikov, ktorí sa radi pohrajú so svojím bicyklom doma. Priblížíme vám v nich široké spektrum návodov a rád pre jednoduché opravy a servis bicykla. Veríme, že s našou pomocou nebude základná údržba bicykla pre vás problémom. Články sú doplnené názornými videami, aby boli servisné úkony zrozumiteľné aj úplným laikom. Od začiatku sa budeme venovať základným úkonom ako je napríklad výmena reťaze, plášťov, omotáviek, bowdenov a laniek, zriadenie bŕzd, radenia a dalším.

Naša škola servisu využíva dva rôzne zdroje.

Pripravujeme a pravidelne doplňujeme pre vás krátke inštruktážne videá o údržbe bicykla z nášho profesionálneho cykloservisu. Videami vás tu sprevádzajú naši mechanici, s ktorými sa môžete stretnúť ak navštívite náš servis v Leviciach.

Druhý zdroj sú najzaujímavejšie návody zo školy servisu firmy Park Tool, ktoré sme pre vás preložili. Túto značku, ktorá vyrába náradie pre cykloservisy už od roku 1956, vybudovali profesionálni cyklomechanici. Ich náradie nájdete v cykloservisoch po celom svete, vybavené sú s ním servisné tímy mnohých profesionálnych tímov. Určite zaujímavým čítaním je aj ich Veľká modrá kniha o servise.

Pozrite si z našu ponuku návodov o údržbe bicykla:

Videonávody servisu Život s bicyklom >>

Návody Park Tool School >>