1) Každý štandardný dvojstenný ráfik je môžné s nízkymi nákladmi zmeniť na bezdušový systém s Tubeless Compatible (TLC) či UST pneumatikou.
2) Joe´s Tublesskit je použiteľný napr. aj pre plášte Panaracer TLC (napr.CG AC TLC). Tak môžete jazdiť na bezdušovom systéme, bez toho aby ste museli prijať vyššiu hmotnosť UST pneumatiky.
3) S Joe´s No Flats postačuje natlakovanie pneumatík iba na tlak 2 bar, bez rizika poškodenia pneumatiky (rezom ráfika cez pneumatiku). Účinky:
a) zreteľne lepšie tlmenie
b) zlepšenie trakcie v každom teréne
c) do kopca je možné zostať dlhšie v sedle
d) jazda z kopca pri vyššej rýchlosti
e) viac priľnavosti v zákrutách
f) vzhľadom k vyššie uvedeným výhodám môžu byť použité menšie a ľahšie pneumatiky.
4) Vďaka použitiu ľahkej bezdušovej pneumatiky sa redukuje rotujúca hmotnosť kolies. V porovnaní s bežnými dušovými je o 15% nižšia.
5) Bezdušové plášte nemôžu vždy zabezpečiť 100% vzduchotesnosť. Joe´s No Flats zabezpečí, aby boli prípadné netesnosti dôkladne uzavreté zatečením tesniacej tekutiny. Uzavrie natrvalo otvory alebo iné poškodenie až do priemeru 6 mm. Udržiava si túto funkciu po dobu dlhšiu ako 6 mesiacov.
6) Pretekári často používajú štandardné skladacie pneumatiky a Joe´s tubelesskit, aby ušetrili každý gram hmotnosti. Vzhľadom k tomu, že štandardné skladacie pneumatiky nie sú obvykle 100% vzduchotesné a tolerancie sú príliš veľké, nemôžeme prevziať akúkoľvek zodpovednosť za túto kombináciu!

Pozrite si videonávod ako nainštalovať bezdušové pneumatiky.