Zimné cyklorukavice Roeckl Vreden X-Tra Warm

Rukavice Roeckl Vreden

Jazdíte v zime na bajku?

Bicyklovanie v zimeNie, inak sa opýtam… aj vy jazdíte v zime na bajku? So snehom každý rok prichádza vlna reklám, článkov a fotiek o tom, ako sú fatbajky úžasné. Vypadá to naozaj parádne! Dostali aj vás? Alebo ste verní jednému celoročne a výraz „zazimovať“ pre vás neplatí? Hocijaký bike na snehu je vždy zaručená zábava, no bez dobrej výbavy si ani len pri nulovej teplote dlho nezajazdíte, mám to viackrát vyskúšané a dobre vryté v pamäti :).
Jeseň je prekrásna, všetky tie farbičky nasvetlené nízkymi slnečnými lúčmi… a zrazu do toho krutý severák a teploty, čo sa menia niekoľko krát za deň. Ideálne počasie na testovanie bajkového oblečenia. No a práve zimné rukavice Roeckl VREDEN vám predstavím v tomto článku.

ROECKL VREDEN – Materiál

Zimne cyklorukavice Roeckl VredenReflexný nápis X-TRA WARM a červený plameň naznačujú, že ide o produkt do extrémne chladných podmienok. Povrchový elastický materiál Gore WINDSTOPPER Soft Shell je vetruvzdorný a vydrží aj menšie prehánky. Špecifická je najmä dvojitá vrstva izolačného materiálu PRIMALOFT, ktorý je ľahký, mäkký a drži teplo aj za mokra, schovaný pod vrstvou dodatočnej podšívky. Na dlani nájdete ROECKL – TEX polstrovanie, robusné, zároveň priedušné a potiahnuté protišmykovou silikónovou potlačou, ako aj na prstoch. Jednoduchý dizajn dopĺňa praktický popruh na suchý zips.

TESTUJEME

Podľa môjho skromného názoru by som hneď na začiatku chcel povedať, že žiadne rukavice nehrejú! Teplo – energiu vyžarujeme len my sami. Takže hocičo píšu výrobcovia, pokiaľ sa nebudete hýbať, bude Vám zima. Existujú však rôzne špeciálne materiály, ktoré pomáhajú odolávať vonkajším vplyvom a dokážu nás ochrániť pred vodou, vetrom a nízkymi teplotami. Tak poďme ich vyskúšať…

Čaro zimnej cyklistikyNa dlhé výšľapy zvyknem obliekať letné rukavice, síce prvých 15 minút mrznem, ale potom už telo začne „kúriť“ a nakoniec hore zhadzujem spotené rukavice. Boli sme pozrieť prvý sneh na Martinkách a tentokrát som si ich zabudol, takže aj hore aj dole s jedným párom. Po asi 2 hodinách šľapania začíname niesť bajky na ramenách na Veterné. Rukavice sú mierne mokré, no žiadna zima neprichádza napriek výstrahe silného vetra s rýchlosťou až okolo 60km/h!

Hrejú aj za mokra

Vnútorný izolačný materiál funguje aj za mokra, ako sľubujú. Dlhé manžety okolo zápästia len tak nepodfúkne a dajú sa pekne schovať do rukávov bundy. Krásne pocukrovaným, prírodným singláčom si užívame veľmi dlhú jazdu dole kopcom. Strih rukavíc je príjemný, pohodlný a sú naozaj teplé, ale aj citeľne hrubšie. Chvíľu som si na to musel zvykať, avšak v mínusových teplotách už som kašlal na komfort úchopu gripu, skôr som bol rád, že sa tá zima dá zniesť. (Dokonca cestou do práce pri -4°C sa mi potia ruky.) Polstrovanie na dlani zvláda tlmiť ľahke nárazy a silikónová protišmyková úprava na prstoch udržuje riadenie stále v pohode pod kontrolou. Ku koncu trailu mám brzdové páčky takmer stále zatiahnuté, technický a strmý zjazd ma núti zastaviť a trošku rozhýbať a rozprúdiť krv do stuhnutých prstov. Po chviľke je zas všetko v poriadku a s vymrznutým úsmevom sa spúšťame zvážnicou do dediny spät k autu. Vítanie snehu dopadlo nad očakávania 🙂

ZÁVER

Roeckl Vreden detailPáči sa mi všestrannosť týchto rukavíc, určených do veľkého chladu. Sú vhodné nielen na bike, ale aj na bežky, alebo len tak na turistiku. Predsa len, nemecká značka Roeckl Sports je špecialista na rukavice už desiatky rokov, známa najmä v biatlone. O kvalitu teda nie je núdza a zodpovedá tomu aj adekvátna cena 69 eur.
Pokiaľ pre Vás sezóna snehom a mínusovými teplotami nekončí, prípadne preskakujete rovno na bežky, rukavice Roeckl Vreden môžu byť ideálnou voľbou.

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *