Značka Dainese vo svete MTB

Dainese

Mnohí poznajú značku Dainese hlavne z motošportu, kde značkeveľké promo robí Valentino Rossi, alebo z lyžovania. V poslednej dobe sa ale logo čerta snaží udomácniť aj vo svete horskej cyklistiky. Hlavne zjazdári a enduro jazdci u tejto značky oceňujú vysokú kvalitu chráničov, ale aj oblečenia.

Dainese MTB oblečenie a telové chrániče

Nohavice Dainese AtmoZnačka bola založená nadšeným motocyklistom Linom Dainese v roku 1972. Inšpiráciou pre neho bolo stredoveké brnenie a rozhodol sa začať vyrábať ochranné oblečenie pre jazdcov na motorkách. S príchodom horských bicyklov a hlavne disciplíny zjazd rozšírila značka výrobu chráničov aj pre jazdcov na horských bicykloch.
Vesty s čertom sa presadili medzi motorkármi a neskôr downhill jazdcami svojou výnimočnou spoľahlivosťou a ochranou. Chrániče sú testované a používané špičkovými moto GP jazdcami ako Giacomo Agostini a Valentino Rossi.
Aj na Slovensku si môžete kúpiť Dainese MTB športové oblečenie, vrátane lakťových chráničov, rukavíc, tričiek a mnoho ďalšieho.

Dainese a MTB súťaže

Bunda Dainese Atmo-LiteZnačka Dainese sa stala výrazne populárna vo svete zjazdárov na horských bicykloch a stala sa synonymom pre ochranu a bezpečnosť pri extrémnom bicyklovaní.
Z MTB jazdcov používajú chrániče tejto značky šampióni ako Shaun Palmer , Anne – Caroline Chausson a Cedric Gracia.
Nicolas Vouilloz sa stal sedemkrát svetovým šampiónom v downhille a vstúpil do dejín v horskom bicyklovaní práve so značkou Dainese.

Oblečenie a chrániče Dainese nájdete aj e-shope www.e-sloger.sk

Ak sa vám článok páčil, kliknite: