Vplyv tvaru a obvodu hlavy pri výbere cyklistickej prilby

Pri výbere prilby na bicykel je dôležité brať do úvahy nielen obvod hlavy, ale aj jej tvar. Nemecký výrobca cyklistických – firma Alpina sa zameriava pri optimalizácii prilieb na vhodnú formu a fyziologické vlastnosti pri nosení. Takýmto spôsobom sú spracované všetky veľkosti a tvary hlavy. V populácii sú jasné rozdiely, ktoré je potrebné brať pri konštrukcii prilieb do úvahy.

Existujú významné rozdiely v morfológii pri rovnakom obvode hlavy:

Alpina už roky analyzuje rozdielne požiadavky na cyklistické prilby, ktoré vyplývajú z rôznych antropomorfologických vlastností a optimalizuje svoje výrobky tak, aby boli vhodné pre každé indivíduum. Vďaka vlastnostiam technológií RUN SYSTEM, CUSTOM FIT, Y-CLIP a ERGOMATIC je možné na tieto rozdielne potreby veľmi presne reagovať a cyklistickú prilbu optimálne prispôsobiť hlave.

run-system-ergo-pro

RUN SYSTEM ERGO PRO

Topmodel nového nastavovacieho systému umožňuje precné prispôsobenie veľkosti prilby. Run system Ergo Pro má na zadnej strane hlavy vľavo a vpravo od novoskonštruovaného nastavovacieho koliečka dve veľké „opierky“. Obe opierky krídlového tvaru sú, rovnako ako nastavovacie koliesko, vyrobené z dvojkomponentného mixu plastu a gumy.

run-system-ergo-plus

RUN SYSTEM ERGO +

Rovnako jako jeho väčší brat, RUN SYSTEM ERGO PRO, ponúka aj druhý z nastavovacích systémov novovyvinuté, tlak rozkladajúce opierky, rovnako ako nové, lepšie fungujúce nastavovacie koliesko. Jediný rozdiel oproti modelu PRO je v tom, že krídlové opierky sú len z plastu, bez gumy.

run-system-ergo

RUN SYSTEM ERGO

Tretí z nastavovacích systémov prilieb Alpina – RUN SYSTEM ERGO, nemá na rozdiel od predchádzajúcich modelov krídlové opierky na hlavu. Má rovnaké novovyvinuté dvojzložkové nastavovacie koliesko s lepším gripom pri nastavovaní veľkosti na hlave cyklistu.

run-system-classic

RUN SYSTEM CLASSIC

Ten, kto jazdí na bicykli len občas na nákup, nepotrebuje drahý, prešpekulovaný nastavovací systém. Tu úplne postačí RUN SYSTEM CLASSIC – jednoduché a robustné nastavovacie koliesko, ktoré s istotou a jednoducho nastaví veľkosť prilby tak, aby držla tam kde má – na hlave.

y-clip

Y-CLIP

Cyklistická prilba môže len vtedy dobre chrániť, ak pri páde zostane na svojom mieste. Y-CLIP spája oba upínacie popruhy a fixuje ich pod uchom, čo má rozhodujúci význam pre stabilitu prilby na hlave. Jednoduché otváranie a uzavretie zabezpečuje, že individuálne nastavenie je úplne jednoduché a rýchle.

Vďaka Y-Clipu je možné popruhy cykloprilby optimálne nastaviť vzhľadom k polohe uší na hlave. Doporučené nastavenie: Y-Clip 5-10mm priamo pod uchom. To zabezpečí rovnomerné rozloženie ťahu bez odierania uší.

nastavenie y-clip na cyklistickej prilbe

custom-fit

CUSTOM FIT SYSTEM

Osvedčený RUN Systém na nastavovanie veľkosti je doplnený CUSTOM-FIT Systémom. Tento je možné nastaviť do troch pozícií sklonu, čo umožňuje perfektné nastavenie upínania na zadnej časti hlavy.

Vďaka CUSTOM FIT a RUN SYSTEMu je možné prilbu optimálne upevniť na hlave na rôznych typoch/formách hlavy.

nastavenie-custom

 

 

alpina ergomatic

ERGOMATIC

Všetky prilby ALPINA sú osadené ergonomicky vyformovanými prackami ERGOMATIC. Táto pracka je nepretáčavá, s viacstupňovým rastrom, ľahko ovládateľná jednou rukou a nemôže sa pri páde samovoľne otvoriť.
Podľa potreby vám ERGOMATIC garantuje optimálnu bezpečnosť : ľahké uvoľnenie pri stúpaní a rýchle utiahnutie pred zjazdom.

classic-slide

RUN SYSTEM „CLASSIC SLIDE“

Detské hlavy sú čo do formy a tvaru ešte rôznorodejšie ako hlavy dospelých.
Nový, patentovaný Run System „Classic Slide“ umožňuje optimálne nastavenie na každý tvar hlavy vďaka trojdimenzionálnemu, klzne pohyblivému hlavovému pásu. 360 stupňové nastavenie pre maximálnu bezpečnosť!classic-slide2
Prečítajte si viac o technológii cyklistických prilieb ALPINA>>