Rozdiely medzi cyklistickými rukavicami sú pre väčšinu cyklistov na prvý pohľad ťažko identifikovatelné. Pri bližšom skúmaní sa ale kvalitné cyklistické rukavice zmenia na skutočný high-tech výrobok. Na rozdiel od bicykla, sú rozdiely medzi cyklorukavicami ťažšie porovnateľné. Neexistuje jednoduchý vzorec, na základe ktorého by bolo možné určiť, ktorá rukavica je lepšia. Proporcie rukavíc musia jednoducho sedieť – a tu sú dôležitejšie skúsenosti a zručnosť ako veda! Napríklad firma ROECKL sa venuje výhradne výrobe športových rukavíc. Napriek tomu je to pri 200 rôznych modeloch a až 13-tich veľkostiach u každého modelu viac ako 2000 produktov, z ktorých každý jeden musí perfektne sadnúť. Vzhľadom k tomu, že hrúbka, pozdĺžna aj priečna pružnosť každého materiálu sú odlišné a jediná cyklistická rukavica je presne ručne zošitá až z 30-tich dielov, nie je možné vypočítať kvalitný strih od stola.
Napriek tomu je u cyklistických rukavíc ROECKL aj komfort trochu merateľný. Napríklad pri švoch. Ak sa pozorne pozriete na cyklistické rukavice, všimnete si, že tolerancia švov je podľa typu materiálu v rozmedzí 1-2 milimetre. Toto a výhradne u ROECKL vyvinuté funkčné materiály odlišuje tieto cyklistické rukavice od ostatných a umožňuje im poskytovať maximálne pohodlie. Cyklistické rukavice ROECKL sedia ako druhá koža.

rukavice-roeckl-levoli

 

roeckl-solarVrchný materiál prepúšťajúci slnečné lúče – opáli ruky rovnomerne aj pod rukavicami. (Viac >>)

roeckl-reflectReflexné materiály pre lepšiu viditeľnosť v tme.


air-controlOdvetrávaná dlaň zabezpečuje rovnomerné chladenie odparovaním potu z dlane – ideálne pre horúce dni. (Viac >>)

softPatentované Velcro (suchý zips) zabraňuje prichytávaniu na jemné tkaniny.

roeckl-all-weatherVysoko funkčný dizajn dlaňovej časti pre veľmi dobrý grip za sucha aj za vlhka.

comfortÚčinné, patentované polstrovanie na ohybe palca vďaka bezšvovému čalúneniu z FLEX-peny alebo gélu. (Viac >>)

technogelZvlášť vysoko kvalitný a trvanlivý elastomerový gél s veľmi dobrými tlmiacimi vlastnosťami. (Viac >>)

ergonomicŠpeciálny anatomický dizajn dlane s polstrovaním z vysoko kvalitnej peny alebo gélu. Vysoko účinná ochrana dlaňových nervov. (Viac >>)

pull-offSilikónové pútka na vnútornej strane prstov umožňujú rýchle stiahnutie rukavíc bez námahy. (Viac >>)

machine-w

Možné prať v práčke.

 

Čítajte tiež :
30 dielov cyklorukavíc ROECKL >>
ERGONOMIC Cut >>
COMFORT Innovation >>
PULL OFF System >>
SUPERIOR GEL-TECHNOLOGIE >>
SOLAR Functional Fashion >>
COLDBLACK >>
AIR control a Air Flow system >>
SLIM-FIT a GORE-TEX >>