Zlatým klincom novej rady cyklocomputrov SIGMA TOPLINE 2012 sú modely BC 8.12 ATS a BC 14.12 ALTI. Sigma BC 8.12 ATS je cenovo dostupný cyklocomputer s bezkáblovým prenosom a BC 14.12 ALTI je prvý cyklocomputer s meraním nadmorskej výšky za cenu pod 50,- EUR. Trochu drahšia je bezkáblová verzia BC 14.12 STS ALTI.
Funkcie sú zobrazované na veľkom displeji. Každý model cyklocomputra je možné pripojiť k počítaču pomocou dokovacej stanice.

Cenovo najprístupnejší cyklocomputer BC 5.12 je klasickým tachometrom so základnými funkciami. Model BC 8.12 je k dispozícii aj v bezkáblovej verzii ako BC 8.12 ATS s novým Sigma Analogue Transmission System (ATS), ovládaný jedným tlačítkom. Zaujímavú funkciu má cyklocomputer BC 12.12. Po každej jazde ukáže úsporu pohonných hmôt v litroch. Určite zaujímavá informácia napr. pre cyklistov jazdiacich na bicykli do práce.
Elegantné biele prevedenie cyklocomputra BC 14.12 ALTI zaujme rovnako ako jeho funkcie. Cyklocomputer meria aktuálnu nadmorskú výšku, kumulovanú nastúpanú výšku počas túry, maximálnu dosiahnutú nadmorskú výšku a celkovo nastúpané výškové metre. Cyklocomputer si jednoducho nakalibrujete podľa počiatočnej nadmorskej výšky.
Top cyklocomputer rady Topline 2012 je BC 16.12, ktorý je možné doplniť aj o meranie frekvencie pedálovania.
Ovládacie menu cyklocomputron SIGMA TOPLINE 2012 je opäť jednoduchšie a optimalizovanejšie. Cyklocomputre od modelu BC 12.12 majú 4 tlačítka, ktoré umožňujú pohyb v menu dopredu a späť. Funkcie ako podsvietenie displeja, kontrola stavu batérie, pamäťový čip na zachovanie údajov počas výmeny batérie, či meranie vonkajšej teploty sú samozrejmosťou.
Cyklocomputre produktovej rady TOPLINE 2012 vyvinula SIGMA tak, aby si každý cyklista mohol vybrať cyklocomputer, ktorý mu poskytne presne to, čo potrebuje.