Technológia zmesí – plášťov na bicykle PANARACER

combo-compound

Combo Compound – v spodnej časti každého štoplíka dezénu plášťov PANARACER, označených týmto logom, je super pružná, patentovaná zmes, ktorá bola vyvinutá z prevratnej ZSG technológie firmy PANARACER. Rozdiel medzi touto mäkkou gumou a mäkkou gumou iných firiem je, že si zachová hodnotu tvrdosti (durometer rating) 42-44 až 2x tak dlho ako u iných pneumatík. Na povrch každého štoplíka je pridávaná tvrdá zmes, ktorá uzavrie mäkkosť a zabezpečuje dlhovekosť a výkonnosť pneumatiky.
Skombinovanie oboch zložiek zabezpečuje optimálnu schopnosť dezénu prisposobiť sa podkladu pri maximálnej kontrole a komforte jazdy.

zsg_ultima ZSG Ultima poskytuje fantastický grip na mokrých aj suchých cestách a perfektné ovládanie riadenia. ZSG Ultima predĺži životnosť plášťov na bicykel minimálne o 10% bez zhoršenia jazdných vlastností.

zsg_dual ZSG Dual Compound Dual je najnovšou zmesou použitou firmou PANARACER u plášťov na bicykle . Priľnavá na povrchu a tvrdá v strede. Nájdete ju na pneumatikách používaných na pretekoch Pro-Tour, Grand Tour aj klasikách. Dual Compund ponúka to najlepšie z oboch oblastí vo výrobe plášťov na bicykle.

zsg_active ZSG Active Compound je veľmi priľnavá a zároveň dostatočne pružná zmes. V porovnaní s s ostatnými ZSG zmesami je Active mäkšia zmes, ale pritom stále veľmi odolná. Plášte na bicykel s touro zmesou sú predurčené na extrémne a agresívne jazdenie.

dual_compound Dual Compound Špeciálna zmes vyvinutá pre galusky a profi jazdcov. Dual Compound je podobná zmesi ZSG Dual vo svojom koncepte. Tvrdá v jadre pre vyššiu trvácnosť a priľnavá na stranách. Podrží vás pevne a v správnom smere!

zsg_natural ZSG Natural Compound má integrované viac prírodnej gumy v zmesy. Táto zmes má rovnakú odolnosť ako prémiové zmesy a vďaka svojim vlastnostiam sú pneumatiky s touto zmesou perfektné na tréningové jazdenie.

silica Silica Compound Pridanie silikónovej zmesy do plášťov na bicykle podstatne predlžuje ich životnosť, zvyšuje odolnosť a grip.

airflex Air Flex Lite Butyl Compound PANARACER používa túto zmes do butylových duší na bicykle za účelom zlepšenia vlastností butylu. Výsledkom je lepší pomer hmotnosti a pevnosti, čo poskytuje mimoriadny pocit z jazdy.

Vyšší stupeň technológií plášťov na bicykle PANARACER

asb ASB logo pri plášťoch PANARACER znamená, že v pneumatike je použitý patentovaný, tzv.protiprierazový gumený pás, ktorý znižuje možnosť defektu v priemere o 40%.

tourguard Tourguard je kevlarový pás umiestnený pod dezénom za účelom zvýšenia ochrany plášťa na bicykel voči defektu, bez zvýšenia hmotnosti alebo obetovania výkonu.

pr PR je páska odolná voči prepichnutiu, umiestnená pod dezénom plášťov na bicykel. Je ľahká, vyrobená zo silnej kompozitnej tkaniny, čím je zaistená odolnosť pneumatiky voči prepichnutiu.

tubeless UST TubelessUniverzálny bezdušový systém bol vyvinutý pre Mavic. UST vám poskytuje bezdušové plášte na bicykel s nižším nahustením, čo poskytuje výbornú priľnavosť a kontrolu v zákrutách. Defekty sú prekticky eliminované a kvalita jazdy na týchto plášťoch je omnoho lepšia.

Ochranné PT technológie plášťov na bicykle PANARACER

pt-shield PT štít ponúka ochranu pred defektom až 3x účinnejšie v porovnaní s inými plášťami s porovnateľnou hmotnosťou. PT Shield chráni na celej ploche plášťa bicykla (od pätky po pätku).

pt-belt PT páska ponúka rovnako vynikajúcu ochranu proti prepichnutiu pneumatiky na bicykel ako PT Shield. Rozdiel je v len v tom, že kým PT Shield chráni na celej ploche plášťa na bicykel (od pätky po pätku), PT Belted je umiestnený len pod dezénom. Ponúka ochranu pred defektom a zároveň zachováva nízku hmotnosť pneumatiky.

Technológie povrchu plášťov na bicykle PANARACER

3d-casing 3D Casing je super pružný patentovaný povrch plášťov na bicykle firmy PANARACER. Tento neuveriteľne pevný povrch je vrstvený v 3-dimenzionálnej konfigurácii, čo poskytuje výborné jazdné vlastnosti a zároveň chráni plášť na bicykel pred predmetmi, ktoré by mohli spôsobiť poškodenie pneumatiky. Plášte na bicykel PANARACER s 3-D povrchom majú vyššiu pevnosť a nižšiu hmotnosť v porovnaní s ostatnými ochrannými povrchmi plášťov na trhu. Preto sú plášte na bicykel PANARACER s 3-D povrchom výborné na tréning aj preteky.

kevlar Kevlar Casing – Kevlar® je votkaný do povrchovej tkaniny plášťa v každej piatej niti. Pridanie extrémne pevných kevlarových nití spevňuje povrch plášťa na bicykel proti bočnému prierazu za súčasného udržania nízkej hmotnosti pneumatiky.

Technológie kordu plášťov na bicykle PANARACER

800d Exkluzívne 800D Strong Cord je kord z polyamidu a je takmer 2x tak silný ako kord používaný u bežných plášťov na bicykel. To zvyšuje u pneumatík PANARACER pevnosť, odolnosť voči defektom a bočnú ochranu proti prerezaniu.

400d Technológia 400D Cord zvyšuje bočnú ochranu proti prerezaniu na cyklistických plášťoch a súčasne pevnosť pneumatiky pri jazde v zákrutách.

ax AX Casing je perfektná zmes pružnosti a húževnatosti na povrchu plášťa, zvyšujúca odolnosť voči prepichnutiu a prerezaniu pneumatiky.

Technológie dezénu MTB plášťov na bicykle PANARACER

multi-step Exkluzívne Multi-Step štoplíky dezénu plášťov na bicykel PANARACER majú rôznu výšku u každého štoplíka. Tieto stupňované štoplíky pomáhajú pneumatikám PANARACER obstáť vo všetkých podmienkach od tvrdých, po mäkké. Krátke veľké štoplíky dezénu pneumatík sú špeciálne dizajnované aby poskytovali excelentnú jazdu a zároveň nízku hmotnosť MTB pneumatík so štoplíkovým dezénom.

3d-knob 3D štoplíky plášťov na bicykel PANARACER sú lokalizované na stranách plášťov. Sú umiestnené do rôznych smerov, čím zabezpečujú zachovanie záberu a stability počas jazdy na hrane štoplíkov dezénu.

Technológie dezénu cestných plášťov na bicykle PANARACER

all_contact All Contact Tread Shape
1. Prechod zo stredu na strany je plynulý. 2. Dezén je navrhnutý tak, aby bol zachovaný neustály kontakt pneumatiky s povrchom cesty. 3. Jedinečný tvar vyhovuje každému jazdcovi a jazdeckému štýlu. 4. Predĺžený povrch bočných stien redukuje opotrebovanie dezénu.

reflective Reflective Tape – reflexná páska je umiestnená na stranách plášťov kvôli zvýšeniu viditeľnosti cyklistu za tmy a zníženej viditeľnosti. Toto zlepšenie je dostupné na pneumatikách Stradius Sport SR, Crosstown a rady Evo.