Horský bicykel pre deti Rock Machine Storm 24 – vynikajúci bicykel za rozumnú cenu

Rock Machine - Horský bicykel pre deti 24

Radi by sme sa touto cestou podelili o našu spokojnosť a potvrdili, že horský bicykel pre deti Rock Machine Storm 24, ktorý nam bol odporúčaný pre nášho 6,5 ročného syna, nadmieru splnil nielen naše očakávania. Hlavne ale prináša radosť nášmu synovi zakaždým, keď ideme na výlet. 

Horský bicykel pre deti Rock Machine Storm 24

Horský bicykel pre deti Rock Machine Storm 24 sme zakúpili začiatkom cyklistickej sezóny 2016 a syn na ňom stihol najazdiť viac ako 650 km prevažne po neupravenom teréne (lesy, lúky), na čo je vynikajúco stavaný a vybavený. Počas celej sezóny na hladký chod horského bicykla postačovala jednoduchá údržba (čistenie a mazanie reťaze, kontrola hustoty tlaku v pneumatikách) a prestavenie výšky sedadla, keďže náš syn rastie ako z vody.
Jediný krát, kedy sme boli nútení odniesť horský bicykel do servisu bolo, keď sa konár dostal medzi reťaz, prešmykovač a koleso, následkom čoho sa pokrivila časť prešmykovača. Okrem tejto náhodnej udalosti môžeme len potvrdiť, že horský bicykel pre deti Rock Machine Storm 24 je zložený z kvalitných komponentov, má vynikajúcu kostru, dizajn a farbu. Zhrnutím, slúži k spokojnosti bez veľkých kompromisov, čo je pri dnešných výrobkoch dostupných na trhu už vzácnosťou. Ak sa pýtate, či má tento detský horský bicykel nejaké chyby, tak áno má. Či vám budú vadiť a ktoré to sú spomenieme nižšie. Dovoľte nám ale začať od začiatku.

Synov prvý detský bicykel Dema Vega 20

Detský bicykel Dema Vega 20 sme zakúpili pre syna po dlhom porovnavaní rôznych parametrov skoro na jar v roku 2014. Podmienkou bolo, aby bol detský bicykel v základnej vybave, to znamená bez prešmykovačky či prehadzovačky a vhodný nielen na mestské chodníky, ale hlavne, aby bol dobre stavaný na lesné cesty. 

Detský bicykel Dema Vega 20

 

Od začiatku sme totiž verili, že pri troche trpezlivosti a správnom výbere lesných chodníkov, by nemusel byť veľký problém naučiť nášho 4,5 ročného syna sa po nich bezpečne pohybovať. Model detského bicykla Dema Vega 20 splnil svoj účel na jedničku s hviezdičkou. Ak nám počasie dovolilo, vyrazili sme obvykle 2x do týždňa na náš 17 km okruh Terasa-Bankov-Alpinka-Čermeľ-Terasa. Tento okruh sa ukázal pre nášho syna, ktorý mal vtedy 5 a neskôr 6 rokov, ako ideálny. Prvá časť sa skladá z tiahleho cca 2 km kopca na Bankov, kde som ho na lane vytiahol za sebou hore. Zvyšok okruhu späť do Košíc sa nesie v mierne klesajúcom až rovinatom nádhernom lesnom teréne. Zdolávanie rozmanitého povrchu terénu poskytlo nášmu synovi ideálne podmienky naučiť sa pracovať so svojim ťažiskom, spoznať limity bicykla, dlhodobo sa koncentrovať (čo mu teraz pomáha aj pri učení) a predvídať nebezpečné situácie. V priebehu dvoch rokov na detskom bicykli Dema Vega 20 syn nabicykloval takmer 900 km. Nabicykloval ich bez akýchkoľvek porúch, okrem občasných defektov na lesných cestách, ktoré sa výmenou duše odstránili na mieste.

Keďže začal z detského bicykla vyrastať, opäť sme skončili na internete. Tentokrát porovnávaním už naozajstných horských bicyklov. Pri prieskume sme okrem iných známych značiek horských bicyklov skončili aj na stránkach Rock Machine. V úvode našich porovnávaní sme ešte netušili, že to bude práve horský bicykel pre deti Rock Machine Storm 24, ktorý skončí ako naša víťazná voľba. …a do dnešných dní sme to neoľutovali.

Horský bicykel pre deti Rock Machine Storm 24

Ako sme sa dozvedeli z dostupných materiálov, zakúpený horský bicykel pre deti Rock Machine Storm 24 vyrába holandská firma Bike Fun International s.r.o. v Českej republike. Bicykle značky Rock Machine sa vyrábajú v Čechách už od roku 1994. Holanďania kúpili túto značku od pôvodne českých majiteľov a pokračujú v zameraní na strednú a vyššiu triedu. Ich tvrdenie “Česká kvalita za dobrou cenu.” môžeme odstupom času a nabehanými kilometrami len potvrdiť. 

Horský bicykel pre deti 24 Rock Machine

Samozrejme, nič nie je perfekné a špeciálne to platí pre detské bicykle. Takže, o čo ide. Hneď na úvod si treba uvedomiť, že žiaden detský bicykel a tým pádom ani horský bicykel pre deti Rock Machine Storm 24, pre ktorého kúpu sme sa rozhodli, nebude rozmerovo ideálny. Dôvod je jednoduchý. Väčšina rodičov nemá čas a ani peniaze každý rok keď ich dieťa povyrastie zháňať nový, veľkosťou ideálny bicykel. Takže sa končí pri akomsi kompromise kúpou bicykla, ktorý má potenciál poslúžiť dieťaťu aspoň na najbližšie 2-4 roky. To znamená, že na začiatku je bicykel dieťaťu väčší ako by mal anatomicky byť a po niekoľkých rokoch zase menší. O čom hovorím je najlepšie vidieť na fotografii z jesene 2015, kde už je vidno, že náš syn už bude potrebovať väčší bicykel. 

Horský bicykel pre deti 24

S týmito premenami sa ale nedá nič robiť, a asi viac ako naše deti to trápi nás. A druhá vec, ktorá sa netýka len horského bicykla pre deti Rock Machine Storm 24, ale väčšiny značiek z tejto veľkostnej kategórie je, že podľa nášho názoru, dieťaťu v tomto veku by úplne postačovalo vpredu miesto troch tanierov iba jeden, alebo ak, tak maximálne dva taniere. To by mu umožnilo dostatok času, aby sa naučilo s citom a v správny moment využívať šesť ponúkaných prevodov. Čo je viac než dosť na silu detských nôh a lesných chodníkov, po ktorých sa zvyčajne túlame. Je to však súčasný názor, ktorý sa môže v novej cyklistickej sezone 2017 ukázať ako mylný. Takže, toľko k nevýhodám alebo skôr k naším obavám.

Zamilovaný do horského bicykla od prvého nasadnutia

Aj napriek všetkému spomenutému sa náš syn do nového horského bicykla pre deti Rock Machine Storm 24 zamiloval od prvého nasadnutia. Hneď mu bolo jasné, že s týmto bicyklom sa zaradil do inej ligy – skrátka, že už nepatrí medzi malých chlapcov :-). Jeho bicykel sa už kompletne podobá na ten ocov. 

Rock Machine - Horský bicykel pre deti 24

Je stále obrovským potešením a zábavou pozorovať nášho syna, ako si vychutnáva prechody cez veľké lesné mláky, pohodlné bicyklovanie cez nerovný terén, či ľahké zdolávanie prekážok, ktoré mu teraz predne veľké odpružené koleso ponúka. Inými slovami, zakaždým, keď ideme niekam na výlet, tak z neho žiari skutočná chlačenská radosť a hrdosť. Tým, že bicyklovania začalo byť menej únavné, tak sme začali pridávať dlhšie a náročnejšie trasy, ktoré nám krásne kopcovité okolie Košíc ponúka. Ako sme už spomínali v úvode článku, horský bicykel pre deti Rock Machine Storm 24 sme zakúpili začiatkom cyklistickej sezóny 2016, počas ktorej náš syn stihol najazdiť viac ako 650 rekreačných km. Nenapadá nás ale nič, čo by sme tomuto detskému horskému bicyklu mohli vytknúť. Ako náš syn postupne silnie, dorastá a zlepšuje sa jeho zručnosť, tak sa dá skôr tušiť, že s týmto detským horským bicyklom ho tie najkrajšie časy ešte len čakajú. A keďže nová sezóna je už za dverami, tak ideme rovno pripraviť bicykle na náš prvý výlet. 

Veľa šťastných najazdených kilometrov v novej cyklistickej sezóne 2017 praje rodina Nicklerova, Košice, Slovensko.

 

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *