Ak máte radi cyklistiku a túžite po dobrodružstve, bikepacking je pre vás ideálnou aktivitou. Táto rýchlo rastúca forma outdoorovej rekreácie kombinuje cyklistiku a kempovanie, umožňujúc vám objavovať nádhernú prírodu, prekonať výzvy a zažiť dobrodružstvo na vlastnej koži.

Čo je bikepacking?

Názov vznikol spojením slov „cyklistika“ (biking) a „balenie“ (packing). Ide o dlhšie cyklistické výpravy, ktoré kombinujú jazdu na horskom alebo gravel bicykli s prespaním v prírode. Na rozdiel od tradičného cykloturizmu, pri ktorom väčšina vybavenia je prepravovaná v zadných taškách na nosiči, bikepacking využíva špeciálne navrhnuté a ľahké brašne, ktoré sú pripevnené priamo na rám a vidlicu bicykla. Tým sa dosahuje väčšia mobilita a schopnosť prekonávať rôzne terény.

Výhody bikepackingu

  • Sloboda a flexibilita: Bikepacking vám umožňuje ísť tam, kam chcete, bez obmedzení tradičných ciest. Môžete sa pohybovať po cyklistických chodníkoch, singletrackoch, ale aj neprejazdných terénoch.
  • Príroda a dobrodružstvo: dostanete sa do nádherných prírodných lokalít, kde si môžete vychutnať krásy lesa, hôr, jazier a ďalších scenérií. Je to jedinečný spôsob, ako sa priblížiť k prírode a zažiť dobrodružstvo na vlastnej koži.
  • Fyzická výzva: Bikepacking je náročnou fyzickou aktivitou, ktorá vás povzbudí k prekonávaniu hôr, dolín a ďalších terénnych nerovností. Je to výzva pre váš kondičný výkon a zlepšuje vašu fyzickú kondíciu.
  • Jednoduchosť a minimalizmus: Jednou z výhod bikepackingu je aj minimalizmus. S batohmi pripevnenými na bicykel sa vyhnete preplneným taškám a zbytočnému vybaveniu. Môžete si vziať iba to najnutnejšie, čo vám umožní cestovať s ľahkým a voľným pocitom.
  • Skúsenosť a sebapoznanie: Bikepacking vám ponúka jedinečnú príležitosť objaviť nové miesta, stretávať zaujímavých ľudí a spoznať samých seba. Vďaka dobrodružstvám, s ktorými sa stretávate počas bikepackingových výprav, môžete rozvíjať svoje schopnosti a odhaľovať nové hranice.

Bikepacking je skvelý spôsob, ako uniknúť z ruchu mestského života a prežiť nezabudnuteľné zážitky. Ak máte chuť na dobrodružstvo, vyskúšajte bikepacking a objavte nové horizonty na dvoch kolesách.

Okolo Polonín a cez Východné Karpaty

Okolo Polonín a cez Východné Karpaty

Trasu okolo Polonín a cez Východné Karpaty som mal naplánovanú už minulý rok, ale nejak …

Biepacking Pobaltím - Estónsko, Lotyšsko, Litva

Bickepacking Pobaltím – z Talinu do Suwalki

Keďže som si pred sezónou zaobstaral nového gravel medveďa – Marin Gestalt X11, už od …

Novinky od Acepac 2023 | Cyklistické tašky a brašne

Cyklistické tašky Acepac | Novinky 2023

Česká firma Acepac vyrába cyklistické tašky, ruksaky a hlavne výborne prepracované tašky na bikepacking. Hneď …

Bikepacking Hnileckou dolinou na Muráň | Hnilecká cyklomagistrála

September bol upršaný, čo moje plány na viacdňový jesenný bikepacking trip zmarilo. Babie leto však …

Bikepacking - čo to je

Bikepacking – ako sa pripraviť na svoj prvý trip

Bikepacking sa v posledných rokoch spopularizoval aj u nás, napriek tomu veľa ľudí nevie, čo si pod …

Eurobike-gravel-bikepacking

Eurobike 2022 – bikepacking, gravel a ebajky

Tento rok sa najväčšia cyklistická výstava presunula z Friedrichshafenu do Frankfurtu. Samozrejme sme sa tam …