Koronavírus vás na bicykli nedobehne

Koronavirus cyklistu nedobehne

V týchto dňoch je koronavírus jednoznačne najčastejšie slovo v mediálnom aj ostatnom priestore. Všetci radia kam nesmiete chodiť, čo nesmiete robiť, s kým sa nesmiete stretávať… Samozrejme, súhlasím, že netreba chodiť medzi masy ľudí, treba si umývať ruky, ale nesúhlasím s tvrdením, že sa treba izolovať doma a nepohnúť sa z bytu. Nie je to pravda, hlavne v paneláku sa ku vám tá krpatá sviňa môže dostať od suseda kašlajúceho na chodbe aj škárou pod dverami.
Základná dôležitá informácia – koronavírus sa prenáša aerosolom, maličkými kvapôčkami obsiahnutými v dychu nakazeného jedinca. Z toho vyplýva, že rýchlosť pohybu vírusu je daná rýchlosťou prúdenia vydýchnutého vzduchu. Môže sa stať, že vírus chytí vhodný vzdušný prúd a surfuje aj ďalej ako na 1-2 metre.

Je ešte veľa vecí, ktoré o koronavíruse nevieme, ale niečo predsa vieme. Vírus vie lietať na krátke vdialenosti, často aj na dlhšie, ale je potvrdené, že sa nevie bicyklovať. Dôkladným pozorovaním talianski vedci zistili, že koronavírus nedočiahne na pedále. Z toho jasne vyplýva, že najlepšie sme pred vírusom chránení na bicykli, prípadne na elektrobicykli. Pozor – elektrická kolobežka nie je na 100% bezpečná. Ani keď nosíte prilbu.

Koronavírus nemá nohy
Tu jasne vidno, že koronavírus nemôže bicyklovať, lebo nemá nohy.

Niekoľko dôležitých informácií, ktoré hovoria jasne za bicykel

– Na bicykli ste rýchlejší ako vírus, nedobehne vás.
– Pri dostatočnej rýchlosti môžete debatovať aj s priateľom idúcim vedľa vás, prúd vzduchu odnesie koronavírus ďaleko za vás. Samozrejme platí – priateľov neobchytkávať, nebozkávať, piť len z vlastnej fľaše.
– Vírus neznáša vyššiu telesnú teplotu – pri bicyklovaní sa zohrejete a spotíte, čím sa vlastne dezinfikujete
– Pri bicyklovaní sa zadýchate a prečistíte pľúca aj od ostatného bordelu.
– Používaním rukavíc pri bicyklovaní, tiež zvyšujete bezpečnosť pred koronavírusom. Odporúčam rozhodne celoprstové.

Pozor – vyvarujte sa zastávok v krčme, tam má koronavírus výborné podmienky. Hlavne po piatom kole (myslím pivo-borovička, nie okruh na bicykli), keď začínajú byť všetci družní, objímajú sa a dýchajú si do tváre.
Samozrejme aj jazda v pelotóne môže byť riziková, ak už je medzi vami niekto, kto už koronavírus nosí v sebe. To je ale jediné obmedzenie pri bicyklovaní.

Ciklisti unikajú koronavírusu.
Cyklisti rúška nepotrebujú, divák samozrejme ano.

Takže nedajte sa zblbnúť, neseďte doma, bicyklujte. Koronavírus na cyklistov nemá.

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *