Ako som testoval Rock Machine Blizzard 90 27+

Rock Machine Blizzard 90 27+

Keď sa povie príprava na sezónu, každého napadne niečo iné. Ja som v tejto fáze roku verný poriadnemu MTB. Čo by vám mohlo spríjemniť prípravu na sezónu cez vianočne sviatky viac ako nový bicykel? V mojom prípade test bicykla Rock Machine Blizzard 90 27+ 2017, ktorý mi poskytla firma Sloger.

Blizzard 90 27+ vo viniciach

Rock Machine Blizzard 90 27+ – Prvá jazda

Už pri pohľade na toto celoodpružené MTB vás zachváti eufória prehnať tohto tátoša cez poriadny zjazd. Ale pekne po poriadku. V prvom rade som sa sním chcel zoznámiť, na čo mi prišiel vhod čerstvo napadnutý prašan pred Vianocami. Hneď po prvých kilometroch sme si sadli. Uchvátili ma jeho široké riadítka, s ktorými som mal jeho neopísateľnú stabilitu vo svojich rukách. Okrem riadítok mi v triale dodávali odvahu 27+ kolesá so širokými pláštami, ku ktorým sa dostanem neskôr.

Teleskopická sedlovka so sedlom ako zadok na šerbeľ

Po prvých kilometroch som si už bol oveľa istejší. Netrvalo mi to dlho a už som si to svišťal dole kopcom. A práve na toto je Blizzard 90 27+ určený. Stiskom celkom veľkého ovládača som spustil sedlovku Race Face Turbine so 125 mm zdvihom dole a dostal oveľa stabilnejší a bezpečnejší zážitok z jazdy. Sedlo RM Peak Race, ktoré mam aj na svojom vlastnom biku je zaručená pohodlná kvalita.

Žraločia geometria, odpruženie a ich prednosti

Rock Machine Blizzard 90 27+

Hliníkový rám s geometriou Sharkspine EVO je garanciou tuhosti, keďže pravá geometria Sharkspine EVO poskytuje ešte väčšiu tuhosť a tlmenie nárazov ako u minulých modelov. Zdvih je 140 mm vpredu aj vzadu. Vidlica Rock Shox Pike RC Tapered, 15 mm Boost tlmila perfektne nerovnosti v zjazde aj na rovnom teréne, čo uvítali hlavne zápästia a ramená po dlhšej dobe v sedle. Zadné odpruženie ponúka 3 druhy nastavenia odpruženia, ktorým som si vedel nastaviť aj odpruženie lock. Toto ,,odpruženie,, som využíval hlavne pri presunoch na cestách, kde som ,,vypol odpruženie na prednej aj zadnej vidlici.

Zážitok na nezabudnutie

Rock Machine Blizzard 90 27+ zadná stavba

Pri vypnutom zadnom pružení sa plášte do bahnistého kopca zarezávali ako píla do dreva a nemali problém ani s najprudšími stúpaniami, v ktorých som opäť ocenil zdvihnutú teleskopickú sedlovku. V dlhých zjazdoch v mokrom a blatistom teréne som mal úsmev na perách a blato za zubami. Atmosféru mi k tomuto zážitku dodával dážď, ktorý v teréne znásoboval pocit z jazdy.

Plusy

  • Stabilita
  • Vypínanie pruženia
  • Lákavé farebné prevedenie
  • Tuhosť
  • Široké plášte

Mínusy

  • Bowdeny občas zavadzali pri šliapaní
  • Veľký ovládač teleskopickej sedlovky

 

Záver

V celku sa mi do rúk opäť dostala kvalita z dielne Rock Machine. Model Blizzard ocenia predovšetkým nadšenci dravého trialu. Ľudovo povedané bez problémov hore a šialene rýchlo dole. Celoodpružený bike, na ktorom sa dá vypnúť predné aj zadné pruženie má všestranné využitie a teda môže nájsť svoje využitie aj ako mestský offroad. V jednom je ale jasno. Či už na ňom len vybehnete do obchodu alebo na 5 hodinovú cyklo túru, vždy budete mat bicykel s najkrajšou farebnou kombináciou.

 

Autor recenzie: Matej Grman

 

 

 

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *