Zimné cyklistické rukavice ROECKL ROSSA na vlastnej koži

Rukavice Roeckl Rossa v akcii

Zima je pre mnohých cyklistov “za trest”, ale aj napriek tomu si mnohí z nás vedia vychutnať jazdu aj v snehových podmienkach. Vtedy je veľmi dôležitá výstroj, do ktorej nepochybne patria aj rukavice. Ja som si vyskúšal nový model zimných cyklorukavíc Roeckl Rossa.

Bicyklovanie v zimeDobré rukavice – komfort pi jazde

Asi bude so mnou každý súhlasiť, že rukavice sú veľmi dôležité pre jazdu na bicykli. Počas mojej dlhoročnej cyklistickej kariéry som vystriedal veľké množstvo rukavíc. Preto si dovolím povedať, že viem dobre rozoznať, ktoré rukavice sú vhodné a ktoré nie. Ako trialista si potrpím na kvalitu rukavíc s dobrým strihom a šitím, ktoré zaručujú komfortnejšiu jazdu. Najdôležitejší pre jazdca je ale samotný “feeling”, vďaka ktorému dokážeme precítiť jazdu a maximálne ovládať svoj bike.

Počas leta vyhľadávam čo najtenšie materiály a jemné pogumovanie dlaní a prstov, ktoré nájdete pri mojich obľúbených rukaviciach Roeckl MANGO, ale pri zimných rukaviciach je to o čosi náročnejšie.

Testovanie zimných cyklistických rukavíc Roeckl Rossa

Zimné rukavice Roeckl RossaZo širokej zimnej kolekcie rukavíc som si vybral práve model ROSSA, pretože zodpovedá mojim nárokom. Vďaka troj vrstvovému Soft Shellu na hornej strane zaisťujú ochranu proti chladu a vetru. Spodná strana je vypchatá tenkou penovou vrstvou “Comfort Innovation”,  ktorá pekne tlmí nárazy a aj napriek tomu sú rukavice relatívne tenké a umožňujú pevné uchopenie riadítok. Veľkou výhodou je systém DURADERO WR, ide vlastne o protišmykovú vrstvu na spodnej strane, vďaka ktorej sa ruka na gripe a brzdovej páke nešmýka ani po prípadnom namočení. Na rukaviciach nenájdete žiadne suché zipsy, ktoré sa po páde v snehu stávajú nefunkčnými. Rukavice sú ukončené na zápästí pružnou manžetou, ktorá je aj pri častom používaní stále pružná a pekne sa sťahuje do pôvodného tvaru.

Jednoduchý, neutrálny dizajn a farebnosť zaručuje doladenie k akémukoľvek oblečeniu. Ja osobne som sa zamiloval do čierno-žltej kombinácie.

Viac info ohľadne rukavíc dostupné TU.

 

Autor recenzie: Ján Kočiš

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *