Rock Machine BLIZZARD eLTD Edition

Blizzard eLTD

Na tohtoročnej výstave For Bikes v Prahe sa najväčšiemu záujmu tešili asi dva bicykle limitovanej edície ROCK MACHINE : Blizzard LTD a Blizzard eLTD. Vďaka spojeniu s absolútnymi špičkami vo svojom obore priniesol Rock Machine ojedinelé modely, ktoré dávajú zároveň nahliadnuť do budúcnosti značky.
My vám priblížime elektrického plnokrvníka Blizzard eLTD.

POWERAGE

Evolúcia, vývoj, úplne nové poňatie cyklistiky? To všetko sa mieša v každom jazdcovi, keď prvýkrát zazrie elektrobicykel. Nie, táto téma nie je jednoduchá a navždy mení cyklistiku. Alebo naopak, vytvára nový štýl cyklistiky. A v Rock Machine veria, že obidva sú nádherné!
Je neuveriteľné, koľko pocitov vyvolá prvé vysadnutie na elektrobicykel. A myslíme elektrobicykel so všetkým čo k nemu patrí. Elektrobicykel, ktorý zvládne náročné technické výjazdy rovnako dobre ako technické traily a všetko, čo k nim patrí. Rock Machine chcel týmto elektrobicyklom dosiahnuť 100% fun factoru. Zábava pri výjazde? Áno, to všetko v sebe powerage skĺbi spolu s excelentnou obratnosťou a odolnosťou.
Powerage je tu a nikto nezastaví túto vlnu možností, ktorá sa ponúka. A Rock Machine je pripravený!

Poerage Blizzard eLTD

VÝVOJ

Keď sa povie pripravený, je to myslené naozaj. Rock Machine prichádza s dizajnom, ktorý si zakladá na jednoduchom vzhľade, bez zbytočných komplikovaných riešení. Áno, paradoxne k dosiahnutiu jednoduchosti je potrebné nespočetné množstvo technických operácií, ktoré posunuli vývojové oddelenie značky Rock Machine na úplne novú úroveň.
Pri konštrukcii elektrobicykla prichádzajú do hry faktory, ktoré robia bicykel bicyklom. Nejedná sa iba o uloženie hnacej jednotky a batérie, ale komplexný pohľad na využitie takéhoto stroja. Ide o tisíce výkresov, testovania, slepých uličiek, patentovaných riešení a mnoho ďalších ťažkostí.
O to väčšiu hrdosť pocítil tím tvorcov pri každom výjazde na novom Rock Machine Blizzard eLTD.
Nový elektrobicykel Blizzard eLTD ponúka geometriu, ktorá vyrazí dych. Odpruženie, ktoré vám nikdy nepovie dosť a všetko je zabalené do dizajnu, ktorý splní tie najprísnejšie kritériá.

Blizzard eLTD detail

LIMITY

Stelesnenie budúcnosti! Budúcnosti, ktorá patrí bicyklom a všetkému, čo k tomu patrí. Budúcnosti, ktorá nám umožní preskúmať miesta a traily z ríše snov za jeden deň! Budúcnosti, ktorá nás jednoducho baví!

Dámy a páni, predstavujeme vám

ROCK MACHINE BLIZZARD eLTD EDITION

Blizzard eLTD

BEZ KOMPROMISOV

Nie, ani pri Blizzarde eLTD sa Rock Machine nedržal pozadu. Naopak, išiel ešte ďalej. Najmodernejšie technológie je potrebné kombinovať s tým najmodernejším, čo trh ponúka. Powerage patrí elektrine a preto sa nedalo inak!

Cena : 10.999 EUR

Shimano STePS E8000

Sila a výkon, to je to, o čo tu beží. Parametre pohonnej jednotky Shimano STePS E8000 hovoria za všetko – 36V, 250W, 70Nm! Štyri režimy elektrickej podpory si môžete vychutnať až do rýchlosti 25 km/h s maximálnym navýšením až 300% k vlasnej sile!
Batéria Shimano E8020Li-on (36V, 504 Wh, 14Ah) vydrží naozaj veľa – v EKO móde až 125 km a 80% dobijete za 2,5 hodiny! Plné dobitie zaberie 5 hodín.
Vyššie uvedené parametre znamenajú jedno – maximálnu zábavu! Slangový výraz „vyšliapnuť si zo zátačky“ mení absolútne svoj význam – to nie je bicykel, to je raketa!

Shimano STePS E8000

POHONNÁ JEDNOTKA

Sebelepšia pohonná jednotka ani ten najdrahší komponent nenahradí dokonalú geometriu! To, čo sa Rock Machinu podarilo pri Blizzarde eLTD v spolupráci so Shimano STePS E8000 je svetový unikát!
Plne integrovaný elektrobicykel s dĺžkou zadnej stavby 434,4 mm je niečo, o čom môže mnoho svetových výrobcov iba snívať. Rovnako pôsobivý je aj „Narrow Q factor“ s hodnotou 177 mm!

Pohonná jednotka elektrobicykel

Nové technológie vyžadujú špecifický prístup. Príkladom toho ja kombinácia kompozitu a hliníka pri tvorbe krytu pohonnej jednotky tak, aby sa čo najlepšie odvádzalo teplo.

Pohonná jednotka Blizzard eLTD

Display

Farebný displej vám ukáže všetky potrebné informácie za každých podmienok. Váš stroj si nastavíte pohodlne vďaka komunikácii cez Bluetooth 4.0. Okrem aktuálnej rýchlosti zobrazuje displej napríklad aj jazdné režimy, ktorými je Blizzard eLTD vybavený.

Blizzard eLTD display

 

Shimano XT Di2

Neuveriteľnú symbiózu technológií a precíznosti predstavuje spojenie XT Di2 so STePS E8000. Kompletne synchronizovaný systémumožňujúci rýchle a bezproblémové radenie aj v tom najväčšom zábere s maximálnym krútiacim momentom, ktorý dokáže vyvinúť pohonná jednotka. To všetko s možnosťou individuálneho nastavenia cez bluetooth.

Shimano XT Di2

Shimano Saint brakes

Rýchlosť nového Blizzard eLTD je neuveriteľná a preto potrebuje tie najlepšie brzdy na trhu. A áno, tie zlaté detaily sú súčasťou plánu.

Brzdy Shimano Saint

ÖHLINS STX 22 AIR // ÖHLINS RFX 36

Vzhľad Blizzard eLTD je bez kompromisov rovnako ako jeho odpruženie. Tu Rock Machine využil bezchybnú vidlicu RFX 36 Fork so 150 mm zdvihu. Možnosti prispôsobenia sú rovnako úžasné ako jej zamatový chod. Harmónia na traile. Inak sa tento pocit nazvať nedá!

Pruženie ÖHLINS

A na záver geometria a špecifikácia elektrobicykla Rock Machine Blizzard eLTD

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *