Celoprstové rukavice na bicykel aj v lete

Celoprstové rukavice - preteky

Stále viac bikerov používa aj v lete radšej celoprstové rukavice, miesto klasických „bezprstových“. Účelom cyklistických rukavíc je chrániť ruky proti otrasom, zamedziť šmýkaniu rúk na riadítkach a chrániť ruky pred poranením. Hlavne ak uprednostňujete bikovanie  v lese, oceníte, že celoprstové rukavice ochránia ruky pred škrabancami od vetvičiek a podobne. Materiály, ktoré dnes používajú výrobcovia cyklistických rukavíc sú dostatočne vzdušné, takže ani v horúcich dňoch sa v nich nepotíte viac ako v rukaviciach s krátkymi prstami. 

Celoprstové rukavice - team Bulls

V tomto článku vám predstavíme dve novinky firmy Roeckl – celoprstové rukavice Mango a Mileo, novinky pre rok 2017.

Enduro rukavice Roeckl MANGO

MANGO sú super ľahké, maximálne prepracované rukavice s dlhými prstami. Bez suchého zipsu. Bez polstrovania. Ale s maximálnou citlivosťou. A to je presne to, čo robí MANGO tými pravými rukavicami pre free riderov, enduro bikerov, trialových a BMX cyklistov.
Všestranné celoprstové rukavice Mango výborne sedia na ruke aj bez suchého zipsu. Nepolstrovaná dlaň vyrobená z materiálu DURADERO poskytuje ideálnu priľnavosť na riadidlách. Silikonizované prsty zaručujú bezpečnú priľnavosť a vynikajúcu manipuláciu s brzdovými a prevodovými páčkami. Ľahký a vzdušný materiál Mesh na vrchnej strane rukavíc poskytuje veľkú voľnosť pohybu, pohodlie a ventiláciu.
Keď už hovoríme o komforte: otestované polstrovanie COMFORT-INNOVATION chráni citlivý ohyb palca, ktorý je vystavený veľkému namáhaniu hlavne pri ťažkých trailoch. Strih s ohnutými prstami optimalizuje úchop a chráni citlivé hánky prstov. Samozrejmosťou je jemné froté na palci, ktoré umožňuje citlivé odstránenie potu z tváre, špiny z okuliarov počas jazdy, či soplíka :-).
Stručne povedané: MANGO je skutočný ROECKL za skvelú cenu.

Celoprstové rukavice Roeckl MILEO

Tí, ktorí poznáte značku ROECKL, určite poznáte aj celoprstové cyklistické rukavice MILEO – alebo, presnejšie povedané, ich viacerých ocenených predchodcov. Pretože táto jednoduchá rukavica je všestrannou klasikou.
Rukavice Roeckl Mileo vás prekvapia svojou ľahkosťou a perfektne sadnúcim strihom. Sú veľmi pohodlné na nosenie a v neposlednom rade zaujme aj atraktívna cena. A to všetko vo vysokej kvalite ROECKL, na ktorú ste zvyknutí.

Použitý materiál a technológie

Vzdušný a pružný materiál Mesh na vrchnej strane rukavíc Mileo zabezpečuje vynikajúcu reguláciu tepla aj vtedy, keď slnko páli a teplota stúpa. S dlaňou DURASENSE majú rukavice výbornú citlivosť a zároveň vysokú priľnavosť, čo zaručuje maximálne bezpečné ovládanie riadidiel, ako aj presnú manipuláciu s brzdovými a prevodovými páčkami. Vďaka prevedeniu ALL-WEATHER-GRIP je zaručené spoľahlivé uchopenie za akýchkoľvek podmienok, či je mokro, či slnečno.
Pokiaľ ide o komfort, je tu osvedčený strih ERGONOMIC CUT s vysoko kvalitnou gélovou výplňou a bezšvové polstrovanie na ohybe palca COMFORT-INNOVATION stanovuje nové štandardy. Vďaka použitým patentovaným technológiám rukavice Mileo tlmia tlak na dlaň a chránia citlivé nervy nachádzajúce sa v dlani – užijete si preto viac zábavy s menej unavenými rukami aj na dlhších cestách. TOUCHSCREEN úprava na dvoch prstoch umožňuje ovládanie dotykového displeja telefónu či navigácie. 

Zmeňte svoje myslenie o bezpečnejšie uchopenie – vyskúšajte celoprstové rukavice ROECKL.

 

 

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *