Prilba so senzorom Tocsen vám zavolá pomoc

Crash senzor Tocsen na prilbách Alpina

Mnohí cyklisti často jazdia sami, či už z dôvodu, že nezohnali práve parťáka, alebo jednoducho ich to osamote baví. Sólo jazda má však aj úskalia a najväčším je vážny pád so zranením. Pre takéto prípady je dobré mať malého, tichého spoločníka, ktorý v prípade nutnosti zavolá pomoc. Maličký nárazový senzor, alebo crash senzor v spojení s aplikáciou v smartfóne vám môže zachrániť život. V súčasnosti už takúto technológiu ponúkajú viacerí výrobcovia prilieb alebo GPS cyklopočítačov. Jedným z takýchto riešní je senzor a aplikácia TOCSEN, ktorý ponúka firma Alpina na svojich cyklistických a lyžiarskych prilbách.

Ako funguje nárazový senzor Tocsen

 Senzor pádu je inštalovaný na prilbe v nastavovacom koliesku Run-systému prilby. Aby snímač fungoval, je potrebné si do smartfónu nainštalovať bezplatnú aplikáciu Tocsen. Ak nárazový senzor detekuje pád, vyšle vám do mobilu otázku, či ste v poriadku. Ak nemôžete odpovedať, aplikácia sama zavolá záchrannú službu, upovedomí vašu kontaktnú osobu a tiež komunitu cyklistov s apkou Tocsen vo vašej blízkosti. Vďaka GPS súradniciam vás môžu nájsť záchranári aj prípadní ďalší cyklisti, ktorí dostanú informáciu do svojho mobilu.

Tocsen - aplikácia
 1. Spustite aplikáciu
  Stačí si nainštalovať bezplatnú aplikáciu, nastaviť systém Tocsen a zadať svoje osobné tiesňové kontakty.
Tocsen - jazda
 1. Môžete vyraziť
  Senzorom je potrebné pre aktiváciu a spárovanie s aplikáciou zatriasť. Potom môžete vyraziť na svoju jazdu.
Tocsen - crash
 1. Detekcia pádu
  V prípade pádu sa senzor a aplikácia akusticky opýtajú, či je všetko v poriadku. Ak cyklista nereaguje, systém tiesňového volania sa po 30 sekundách aktivuje.
Tocsen - zaslanie informácií
 1. Núdzové kontakty a komunita
  Ak užívateľ nereaguje, sú varované všetky núdzové kontakty a komunita s aplikáciou Tocsen v okolí. Súčasne sú zaslané GPS súradnice.


Technické detaily

Aplikácia Tocsen
• Stiahnutie aplikácie je zdarma
• Pripojenie sa ku komunite „Prvý respondent“ je možné aj bez senzora
• Inteligentná detekcia športovej aktivity
• Navigácia k zranenej osobe pomocou aplikácie Mapy Google
• Ukladanie dát na nemeckých serveroch

Senzor Tocsen
• Výdrž batérie 3 mesiace vďaka Bluetooth® Low Energy
• Spúšťanie prahových hodnôt alarmu
• Meranie skutočnej rýchlosti pri náraze
• Zabránenie falošným poplachom prostredníctvom jasného odlíšenia nárazov napríklad pri doprave prilby a skutočného pádu

Dostupnosť
• Aplikácia pracuje v oblasti EÚ
• Aktuálne v anglickej a nemeckej jazykovej mutácii

Sólo jazdy s poistkou

Jazdeniu osamote sa občas asi nevyhne žiadny aktívny cyklista. S crash senzorom Tocsen vo svojej prilbe sa určite budete cítiť bezpečnejšie, hlavne ak radi jazdíte v teréne na odľahlejších cestách. Je to podobné ako s lavínovým vyhľadávačom u skialpinistov. Investujete peniaze do drahšej technológie a zároveň dúfate, že ju nikdy nebudete potrebovať. Na druhej strane v oboch prípadoch môžete vďaka tejto technológii zachrániť život niekomu inému tým, že ho včas nájdete a poskytnete mu pomoc.

Na ktorých modeloch nájdete crash senzor Tocsen

V kolekcii cyklistických prilieb Alpina na rok 2021 je nárazový senzor na prilbách Anzana Tocsen a Mythos 3.0 Tocsen. Vybrať si môžete z rôznych farebných variant.

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *