Klan okuliarov ALPINA EYE-5

okuliare alpina eye-5

Rodina okuliarov ALPINA EYE-5

Cestná cyklistika, cross-country cyklistika alebo triatlon – pre rýchle športy má Alpina rovnako razantné okuliare. Aerodynamický dizajn, optimálna ochrana proti prúdiacemu vzduchu a pevne sediacena tvári – to je sedem členov rodiny Alpina EYE-5. Pre novú sezónu doplnili inovátori z nemeckého Sulzemoosu tento klan okuliarov
o dve ďalšie varianty. K už legendárnym celorámovým modelom pribudli modely Alpina EYE-5 Shield a EYE-5 HR, s polovičným rámom.

okuliare Eye-5 ShieldTo čo športovci pri rýchlostných športoch od okuliarov požadujú, je aerodynamika, ochrana a nikdy viac slzenie očí. Čo teda musia športové okuliare ponúkať, zvlášť pri vysokorýchlostných a výkonnostných športoch, ako je cestná cyklistika, cross-country bajkovanie alebo triatlon?
Po prvé: musí ich dobre obtekať vzduch. Alpina EYE-5 majú extra úzky tvar a poskytujú výborný štít proti vetru.
Po druhé: nesmú sa zarosiť ani pri zmenách teploty, ani pri extrémnej záťaži športovca.
Preto majú okuliare EYE-5 na vnútornej strane skiel úpravu FogStop. Rám okuliarov je po stranách otvorený a zaisťuje optimálny „Airflow“ – prúdenie vzduchu.
A za tretie: musia pevne sedieť. Okuliare EYE-5 je možné ľahko prispôsobiť tvaru hlavy a nosa vďaka COLDFLEX technológii – tvarovateľným nožičkám a nastaviteľnému nosový mostíku. Preto zostanú aj pri divokej jazde vždy tam, kde majú byť.

Sedem statočných: okuliare EYE-5

Už prvé modely EYE-5 boli a sú skutočne pútavé. Po rozšírení ponuky o nové verzie rámu a zorníkov si majú z čoho vyberať vášniví amatéri aj profesionálni športovci. Môžu si zvoliť podľa požiadaviek, preferovaného štýlu a rozsahu použitia medzi siedmimi modelmi okuliarov Alpina EYE-5.

Okuliare s najväčšími zorníkmi pre najrýchlejšie športy

okuliare Eye-5 Shield VL+Pre ešte lepší zorný uhol a menší prievan okolo očí pri rýchlej jazde na cestnom bicykli ponúka Alpina okuliare EYE-5 SHIELD VL + a EYE-5 SHIELD VLM +.
Presvedčia vás samotónovacími a proti zahmlievaniu odolnými sklami VarioFlex + FogStop.
Prvé z nich je možné zakúpiť za 139,95 Euro *.
Špičkový model EYE-5 SHIELD VLM + je s cenou 169,95 € * o trochu drahší. Ich sklá majú totiž
naviac z vonkajšej strany zrkadlovú a hydrfóbnu úpravu. Vďaka takzvanému lotosovému
efektu sú nečistoty a voda jednoducho odplavované.

Polovičný rám pre „seriózny speed Sport“

okuliare Eye-5 HRAerodynamické športové delo od Alpiny je teraz v ponuke aj v módnom polrámovom prevedení.
A hneď v troch verziách:
EYE-5 HR VLM + má podobne ako Shield varianta hydrofóbnu, zrkadlovú úpravu samostmavovacích skiel, pracujúcich v troch stupňoch ochrany. Cena: 149,95 EUR *.
Druhá verzia, EYE-5 HR + VL, je k dispozícii so samostmavovacími sklami VarioFlex + FogStop, ale bez zrkadlovej úpravy za doporučenú cenu 119,95 Euro *.
Tretí model EYE-5 HR CM + zaujme zrkadlovými sklami CERAMIC+ s FogStop úpravou a tretím stupňom ochrany. Cena: 89,95 Euro *.

okuliare alpina eye-5 vl+Full Frame EYE-5 – dravý dizajn nielen na enduro traily

Celorámové okuliare ALPINA EYE-5 sú charakteristické vysoko športovým vzhľadom.
S verziou VL+ majú cyklisti vďaka samotónovacím sklám VarioFlex+ FogStop vždy perfektný prehľad. Model EYE-5 VL+ je k dispozícii vo viacerých farbách, doladených k cyklistickým prilbám ALPINA za 109,95 Euro *.
Siedme športové okuliare z rodiny EYE-5 sú Alpina EYE-5 CM+. So zrkadlovými sklami CERAMIC+ s tretím stupňom ochrany a FogStop úpravou nebudete mať na svojich cyklistických výjazdoch nikdy zahmlený zrak. Cena: 79,95 Euro *.

* uvedené ceny okuliarov EYE-5 sú doporučené MOC a môžu sa v jednotlivých obchodoch mierne líšiť.

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *