Rukavice Roeckl Reinbek oceníte na bicykli aj na bežkách

rukavice Reinbek test

Rukavice Roeckl Reinbek víťazmi testov

Zimné cyklistické rukavice Roeckl Reinbek sa stali víťazom niekoľkých testov renomovaných cyklomagazínov.
Aj preto som bol zvedavý, aký budem v nich cítiť rozdiel oproti rukaviciam, ktoré som používal doteraz. Zaujímala ma najmä funkčnosť pri teplotách okolo nuly a chladnom vetre. Som citlivý na prekrvenie končekov prstov, dokonca som si vysadil v záhrade ginko aby som mal lístie na čaj :-), takže dobré rukavice vždy ocením.

bicyklovanie na snehu
Prvý dojemrukavice reinbek žlté

Rukavice Roeckl Reinbek sú pekné aj na prvý pohľad. Hneď si všimnete dôkladne prepracované šitie a použitie veľmi kalitných materiálov. Keď si rukavice natiahnete na ruku, dobrý dojem pokračuje. Strih rukavíc Reinbek je výborný. V jednom teste som dokonca čítal, že príjemne voňajú, tak som aj pričuchol 🙂 Musím uznať, že oproti lacným rukaviciam z Pakistanu je to príjemný rozdiel. V rukaviciach Reinbek hneď viete, že máte dočinenia s kvalitným produktom.

Na bicykli
Teraz je čas odskúšať rukavice Reinbek na bicykli. Keďže som si už pred jazdou prečítal pár testov, sústredil som sa hlavne na môj pocit z vychválených vlastností. Bude to asi podozrivé, ale nenašiel som nič, čo by som rukaviciam na bicykli vytkol.
rukavice Reinbek dlaňCit v rukaviciach Reinbek je vďaka strihu a použitým materiálom veľmi jemný. Polstrovanie na dlani je maximálne funkčné a otrasy pohlcuje spoľahlivo. Mňa najviac zaujímala izolácia voči chladu. Rukavice Reinbek som začal používať na bicykli v novembri, pri teplotách okolo +5oC a pokračoval som aj v decembri až do teploty okolo nuly. Bol som milo prekvapený, ako tenký Windstoper na rukaviciach fungoval. Až keď sa teplota pohybovala okolo nuly, začal som pri dlhších zjazdoch cítiť, že mi mrznú palce. Ostatné prsty boli úplne v pohode. A pri šliapaní do kopca sa prekrvili znovu aj palce. Na 2-3 hodinové výjazdy na horskom bicykli pri teplote do -2oC sú rukavice Reinbek spoľahlivou zárukou tepelnej pohody. Podotýkam, že som jazdil len na MTB, v lese. Na cestnom bicykli sú vzhľadom k rýchlosti podmienky určite iné.

Aj na bežky
Keď prišli na konci roka silné mrazy, nenašiel som chuť sadnúť na bicykel a tak som si povedal, že otestujem rukavice Reinbek aj pri behaní. Vykúšal som ich aj na bežkách aj po vlastných. Behal som pri teplote do -6oC a ruky boli úplne v pohode. Keďže firma Roeckl sa najviac preslávila medzi biatlonistami a bežkármi, neprekvapilo ma, že na bežkách som sa v rukaviciach Reinbek cítil výborne. Samozrejme do väčších mrazov už treba hrubšie rukavice, ale koľkokrát ja idem na bežky pri -10oC?

Zhodnotenierukavice Roeckl Reinbek čierne
Rukavice Roeckl Reinbek sú ľahké zimné cyklistické rukavice, ktoré spoľahlivo ochránia vaše ruky počas jazdy
v chladnejšom období bez zníženia citu v prstoch.
Na rukavice Roeckl Reinbek použil výrobca osvedčený materiál Windstopper Softshell. Vďaka tomu sú rukavice Reinbek odolné proti vetru, príjemne hrejú a zachovávajú pritom dostatočnú citlivosť. Dlhá manžeta rukavíc Reinbek zaisťuje, že chlad neprenikne do rukávov. Mäkké polstrovanie na dlani zabezpečuje pohlcovanie nárazov a pohodlie aj pri dlhých jazdách na bicykli.

Podchladené prsty na bicykli sú bezpečnostným rizikom. V kvalitných rukaviciach máte stále kontrolu nad riadením a brzdami. Aj napriek klesajúcej teplote aklzkým chodníkom. Rukavice Roeckl Reinbek sú ideálne pre bicyklovanie počas chladných jesenných dní.

A ak by ste chceli aj iné testy rukavíc Reinbek, tak napr.:
Hodnotenie magazínu Mountain Bike – víťaz testu :
Rukavice Reinbek nemajú žiadnu slabinu: izolácia, priedyšnosť a priľnavosť sú skvelé! Pohodlné s extra dlhými manžetami. Maximálne prepracované švy. Super: k dispozícii sú v mnohých veľkostiach „.

Rukavice Reibek aj ďalšie rukavice firmy Roeckl kúpite v dobrých cyklopredajniach, alebo v e-shope : eskloger.sk

Ak sa vám článok páčil, kliknite: