Zimné cyklistické rukavice od špecialistu na zimu

Zimné rukavice

Pred pár rokmi ste v zime na bicykli videli len cyklokrosárov. Dnes už ale stále viac milovníkov bicyklovania jazdí aj v zimných mesiacoch. Prispela k tomu určite aj zmena klímy, ale aj zmena materiálov v zimnom oblečení. Jednou z najdôležitejších súčastí zimnej výbavy sú zimné cyklistické rukavice.

Čo by mali zimné cyklistické rukavice spĺňať.

Zimné cyklistické rukaviceSamozrejme nemala by vám v nich byť zima. Odolnosť voči zime je u rukavíc rôzna, podobne ako napríklad u spacákov. Preto majú skutoční zimní bajkeri na zimu pripravené minimálne dvoje rukavice. Jedny na jesenné a jarné obdobie, keď teploty neklesajú pod nulu. Druhé na skutočnú zimu, keď je vonku aj -10 oC. 
Druhá dôležitá vlastnosť je citlivosť pri ovládaní bicykla. Na občasné prevezenie sa po pevnej, nenáročnej ceste si kľudne vystačíte aj s lyžiarskymi rukavicami. Ale ak si chcete dať aj pár trailov, je dobré mať brzdy a radenie pod kontrolou.

V tomto článku vám predstavíme niekoľko modelov zimných cyklistických rukavíc nemeckej značky Roeckl®. Roeckl je tradičná nemecká rukavičkárska firma a predstavuje absolútnu špičku vo výrobe rukavíc. Určite najpopulárnejšie sú rukavice Roeckl v bežeckom lyžovaní a biatlone, kde športovci s týmito rukavicami vybojovali už veľké množstvo víťazstiev na olympiádach, majstrovstvách sveta, či svetových pohároch.

Zimné cyklistické rukavice majú s bežeckými, či biatlonovými veľa spoločného.

Všetky musia spĺňať vyššie spomínané vlastnosti – byť teplé a zároveň poskytovať dostatok citu v prstoch. Práve preto zimné cyklistické rukavice Roeckl zabezpečujú výbornú izoláciu voči chladu a vetru, zároveň však uchovávajú jemnú citlivosť pri ovládaní bicykla. Prsty cyklistu v nich majú citlivosť ako prsty strelca na spúšti.

A tu je malý výber zo širokej ponuky zimných cyklorukavíc 

Jesenné modely (komfort do teploty 0 oC)

roeckl rossaRoeckl® Rossa sú ideálne rukavice pre aktívne športujúcich cyklistov, ktorí chcú byť vonku na svojich bicykloch bez ohľadu na zimu. Môžete sa spoľahnúť, že rukavice Rossa ochránia ruky aj v teplotách blízko bodu mrazu.
Vrch rukavice je vyrobený z 3-vrstvovového NFT Soft Shellu a 3-vrstvového česaného fleecu. Na dlani majú materiál DURADERO WR s  protišmykovou úpravou. Aj rukavice Rossa využívajú patent COMFORT-INNOVATION, ERGONOMIC CUT a majú penové polstrovanie. Zápästie chráni pred chladom pružná manžeta. Bezpečnosť zvyšuje reflexná potlač a pred vetrom vás ochráni podšívka z materiálu GORE® WINDSTOPPER®. MOC: 39,99 €

rukavice roeckl reinbeckRukavice Roeckl® Reinbek  majú pohodlný strih a kvalitné prevedenie. Na vrchnej strane rukavice sú elastické materiály Gore WINDSTOPPER ® Soft Shell a Gore WINDSTOPPER ® Tornado. Vďaka nim ponúkajú rukavice Reinbeck najlepšiu ochranu proti chladu vetru. Dlaň je vyrobená z mäkkej, ale odolnej syntetickej DURASENSE. Patentovaný strih COMFORT INNOVATION zaručuje účinné a efektívne polstrovanie na citlivom ohybe palca. Špeciálna úprava na ukazováku a palci, umožňuje prijať hovor v rukaviciach a ovládať dotykový displej navigácie. V ponuke sú neónovo žlté – reflexný prvok pre bezpečnosť, alebo čierne.
MOC: 49,99 €.

Zimné extra teplé modely (komfort do teploty -10 oC)

roeckl verbierZimné cyklistické rukavice Roeckl® Verbier sú nástupcom obľúbeného modelu Vreden. Tieto rukavice ochránia ruky pred mrazom aj v teplotách pod bodom mrazu. Dôvodom je dvojitá vrstva PrimaLoft® Gold. Tento ľahký, mäkký izolačný materiál ohrieva ruky, aj keď je mokrý. Dodatočná podšívka poskytuje pridané teplo, zatiaľ čo pevne pletená manžeta zaisťuje dokonalé utesnenie okolo zápästia.
To je dôvod, prečo boli rukavice Roeckl Verbier ohodnotené ako „Extra Warm“ – čo je vyznačené symbolom plameňa.
Vrch rukavice je vyrobený z elastického materiálu GORE® WINDSTOPPER® Soft Shell a na  dlaň použil výrobca laminovaný Roeck-TEX s, protišmykovou úpravou. Pohodlie zabezpečujú použité technológie COMFORT-INNOVATION, ERGONOMIC CUT, SILICONE-GRIP na dlani, a penové polstrovanie. Reflexná potlač a materiál na prstoch umožňujúci ovládanie dotykových displejov sú tiež príjemnými benefitmi. 
MOC: 79,90 €

Zimné cyklistické rukavice využijete výborne aj na bežkovanie a behanie počas zimy. Alebo aj na bežné nosenie, na rozdiel od lyžiarskych rukavíc. Takže to nie nakoniec až taká zbytočná investícia aj ak bicykel vytiahnete v zime iba párkrát.

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *