Detská prilba na bicykel Alpina Ximo

Detská prilba Alpina Ximo

Detská prilba na bicykel – vyššia bezpečnosť dieťaťa

Pre každého bikera je najdôležitejšie chrániť si hlavu. O to viac, ak ide o malé dieťa. Či už dieťa sedí v detskej sedačke alebo robí prvé otáčky kolies na svojom bicykli, detská prilba je základ. Jednou z top svetových značiek je Alpina, ktorá vyrába prilby bezmála už 40 rokov. Teda skúseností má dosť i na rozdávanie pre konkurenciu.

Detské prilby XIMOLen pre ilustráciu, top modelom u značky Alpina je enduro model Rootage, ktorý váži 350 gramov. Pomer cena a kvalita je ďaleko pred konkurenciou. Ja som si však vybral detský model Ximo pre najmenších bikerov.

Najväčšou výhodou prilieb Alpina je určite to, že dobre „sedia“. Potvrdí vám to mnoho profi jazdcov, ale hlavne bežní spotrebitelia. To je to, čo robí prilby Alpina výnimočnými. Veľká flexibilita použitia, ľudovo povedané, „na veľa hláv“. V dnešnom článku sa lepšie pozrieme na detskú prilbu Alpina Ximo.

Alpina Ximo – množstvo bezpečnostných prvkov

Detská prilba Alpina Ximo sa vyrába v 2 verziách. So svetielkom v zadnej časti prilby alebo v ekonomickej verzii bez tejto blikačky. Pokiaľ by ste sa rozhodli zvýšiť, už aj tak vysokú bezpečnosť prilby Ximo, dá sa blikačka dokúpiť a doinštalovať. Na prilbe sú už nalepené reflexné nálepky, ktoré samotné zabezpečujú lepšiu viditeľnosť.

Ximo flash (prilba s blikačkou)
Ximo flash – blikačka a predĺžená zadná časť

Táto detská prilba je pre Vaše dieťa bezpečnejšia ako mnohé iné, pretože má predĺženú a zníženú zadnú časť. Už samotný slogan tomu napovedá: „najmenšie hlavičky potrebujú najväčšiu ochranu“. Prilba je konštruovaná tak, že cez otvory v prilbe Vášmu dieťatku priamo „nepraží“ slnko na hlavičku a zároveň tieto otvory poskytujú dostatočné vetranie. Vetracích otvorov je 12. Sieťka proti hmyzu je pri takýchto prilbách samozrejmosťou, takže sa nachádza i v modely Ximo. Plochá zadná časť predurčuje prilbu Ximo na použitie v detskej sedačke. I keď naše sedačky majú špeciálnu predprípravu na akúkoľvek detskú prilbu.

XIMO sa vyrába až v troch veľkostiach

Ximo to sú tiež 3 veľkosti a 7 farebných variant. Teda i tí najmenší športovci si prídu na svoje.  Celé detstvo vie prežiť Vaše dieťa v prilbe Alpina Ximo. Najmenší model začína na obvode 45 cm a končí na 54 cm.

Prilby Ximo sú vyrábané Inmold technológiou, teda polystyrén sa vstrekuje do formy a robí prilbu tuhšou a pevnejšou. Verím, že toto nikdy nezistíte priamo v teréne, ale ako technická informácia určite poteší. Polstrovanie vo vnútri je jemné a taký je i chod kolieska vzadu. Naozaj ultra jemné, to sa bežne nevidí – necíti.

Široká ponuka detských dizajnov

Prilby Alpina Ximo sú veselé, motívy hravé a určite si ich Vaše dieťa zamiluje. To naše si nevedelo vybrať. Jasné, že najskôr nechcel prilby nosiť, mal len trištvrte roka, keď prvýkrát jazdil v detskej sedačke, ale čo by sme to boli za rodičia, ak by sme nešli príkladom a po pár jazdách si už prilbu vyslovene žiadal, lebo ju videl na našich hlavách. Teda nie tú jeho, ale modely Carapax a Panoma. Do tých sa zamilovali jeho rodičia. Dokonca sa tú svoju snaží aj zapnúť. Radi mu vyhovieme a prilbu nasadíme. Neuveríte, ale bez problémov vie hrať v prilbe i futbal. No jednoducho paráda. Prilba je teda všešportová. J

Dôležité upozornenie

Jedno upozornenie. Určite nedávajte Vášmu dieťaťu možnosť výberu. Potom bude chcieť prilby Ximo minimálne dve. Ako ten náš. Kúpili sme jednu. Aj keď cena za takúto prilbu je viac ako dobrá. V dobrej predajni ju kúpite za 32,95 €. Aj v tej zlej. Len ju musia mať.

 

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *