Detská sedačka Sanbas – kvalita za nízku cenu

Detská sedačka na bicykel

Som rodič. Ako x ďalších ľudí na svete. Znamená to jediné. A to, že pre svoje dieťa chcete najlepšie plienky, najlepšie jedlo, najlepšie príbory, najlepšie dojčenské oblečenie, najlepšie vzdelanie, najlepšieho partnera, najlepšie všetko.  Občas i ja skĺznem k týmto „najlepším“ veciam, ale vždy sa snažím uvažovať triezvo. Brať do úvahy kvalitu, ale k tomu pomerne i cenu. Ak hovoríme o veciach, ktoré potrebujeme k životu, či športu.

I ja mám priateľov, ktorí sú rodičmi a majú potrebu kupovať deťom všetky tie trendy predražené produkty, ktoré plnia presne taký istý účel ako tie lacnejšie. Veď načo kupovať malému dieťaťu odrážadlo, ktoré stojí 120 € namiesto 60, či 70 eurového. Vážia rovnako, spĺňajú bezpečnostné normy, oba modely majú pekné detské maľované motívy, plnia ten istý účel. Úplne rovnaký produkt. Preto rozhodne odporúčam napr.odrážadlo Maxík, či Bibi. Ale o tom nabudúce.

Detská sedačka na bicykel

Už ako mal malý 8-9 mesiacov, posadili sme ho do detskej sedačky na bicykel. Pred drahými modelmi, viď moju úvahu vyššie, som uprednostnil veľa muziky za málo peňazí. Vybrali sme si detskú sedačku Sanbas. Odporúčaná cena a to si sadnite, je 37,90 €. Nie, nie je to žiadna „plečka“.  Smelo sa môže porovnávať s 60-70 € detskými sedačkami.

Overil som si to a tieto detské sedačky vyrába talianska firma, ktorá sa tým zaoberá viac než 20 rokov. Spoločnosť má teda skúseností na rozdávanie. Ale poďme si popísať, v čom je detská sedačka detskou sedačkou.

Model Sanbas je detská sedačka, ktorá sa montuje do zadnej časti bicykla. Určite odporúčam kúpiť si takýto typ detskej sedačky. Ak máte sedačku vpredu dieťa je vystavené nárazom vetra, hmyzu, ťažisko bicykla je zrazu vpredu a celková manipulácia je ťažšia. Sedačka Sanbas je samonosná, takže ju umiestnite ľahko a rýchlo na sedlovku. 4 skrutky držia pevne oceľovú konštrukciu na sedlovke, ktorá môže mať priemer 30 až 36 mm. Umiestnite ju na obrovskú väčšinu rámov. Sedačku môžete i zložiť, bez toho, aby ste museli uzamykanie na sedlovke neustále povoľovať. Zámok na sedlovke zostane. Praktické.

Bezpečnosť dieťaťa v sedačke

Sedačka má i svoje obmedzenie, čo sa týka hmotnosti dieťaťa. Mali by ste na ňu upevniť dieťa, ktoré váži maximálne 22 kilogramov. Myslím, že dostatočne veľká hmotnosť i pre 4 – 5 ročné dieťa. Samotná hmotnosť sedačky je 3 kilogramy. Rozmery sú 349 x 514 x 726 mm (šírka/dĺžka/výška). Nič ťažké, či objemné.

Pohodlie a bezpečnosť dieťaťa. To je alfa a omega všetkých detských sedačiek. Na modely Sanbas, ako i na ostaných modeloch, ktoré predávame je nastaviteľná dĺžka holennej časti nohy, teda i nižšie/menšie deti budú mať chodidlá pohodlne opreté o spodnú časť. Popruhy pomôžu upnúť nôžky dieťaťa. Samozrejme viete nastaviť výšku i dĺžku popruhu. Telo dieťaťa držia 3 popruhy spojené pevne v strede, ktoré bezpečne upnete do seba. Ide teda o 3-bodový systém upnutia popruhov. Odomykanie popruhov je dosť ťažké, musíte ho robiť oboma rukami, teda nehrozí, že by sa dieťa odoplo samé počas jazdy.

Popruhy sú nastaviteľné na dĺžku akú potrebujete na telo a tiež si viete popruh prestaviť na nižšie, či vyššie upnutie nad plecami dieťaťa. Veľmi funkčné. Ako dieťa rastie, rastú s ním i popruhy. Sedačka je polstrovaná, takže vaše dieťa sedí a opiera sa o mäkkú penu presne tvarovanú na detskú sedačku.

Nezabudnite na prilbu pre dieťa

Mnoho detí nechce spočiatku nosiť prilbu, ako i môj Sebastian na začiatku našich jázd. Už sa nastavil a prilbu v detskej sedačke nosí rád. Detská sedačka Sanbas má v hornej časti presne vymedzený priestor, aby ste dieťaťu mohli prilbu nasadiť a jeho hlava nebola tlačená dopredu. Naozaj šikovné. Ďalšou drobnosťou, ktorá sa stará o bezpečnosť je odrazka na chrbtovej časti sedačky. Maličkosť, ktorá zvýši váš kľud v premávke.

Kto však viac dbá na bežnosť ako normy. Absolútne samozrejmé je to u detskej sedačky Sanbas. Spĺňa prísnu normu EN 14344 na bezpečnosť a prevedenie detských sedačiek.

Podčiarknuté, sčítané. Rozhodne odporúčam túto detskú sedačku. Spĺňa všetky dôležité parametre a určite bude vášmu dieťaťu pohodlná a bezpečná. Garantujem 2 veci. Že na výletoch s ňou zažijete veľa zábavy a že pri kúpe to nezabolí vašu peňaženku.

 

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Jeden názor na “Detská sedačka Sanbas – kvalita za nízku cenu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *