Oceľová pumpa s oceľovým piestom Sport Floor Drive

Nanometer Lezyne sport floor drive

Už to, ako sú zabalené produkty Lezyne svedčí o prémiovej kvalite a prevedení. Po rozbalení pumpy „ SPORT FLOOR DRIVE “ z obalu som sa presvedčil, že je to naozaj tak. Lezyne však nerobí len top pumpy, ale i gps hodinky a cyklopočítače, parádne svetlá, funkčné náradie, kapsičky, košíky, štýlové zvončeky a mnoho iných produktov. Všetko v top kvalite a hlavne funkčnosti. Lezyne je dieťa Mickiho Kozuschka. Ex-majiteľa značky Truvativ, ktorú predal Sram-u. Micki je tiež bývalý profesionálny triatlonista, a to neznamená nič iné, len že produkuje maximálne funkčné a pri športe použiteľné veci. A o to by malo ísť v prvom rade.lezyne-sport-floor-drive

Lezyne Sport Floor Drive

Ale späť k parádnej pumpe. Pumpa Lezyne Sport floor drive pôsobí veľmi elegantne. Áno, táto vlastnosť sa u športových, praktických produktov moc neoceňuje, ale pre mňa je to základ úspechu. Mať funkčnú vec, ktorá i dobre vyzerá. Táto pumpa sa robí vo viacerých farebných verziách a to v čiernej, červenej, žltej a striebornej. Ja som si vybral na test elegantnú čiernu. Už na prvý pohľad ma zaujali pekne tvarované stupačky s vyrazeným logom Lezyne. Veľmi vkusný detail. Celý tento diel, teda podstavec je tvorený kompozitom Matrix. Dostatočne pevná súčasť pumpy. A tiež až neuveriteľne stabilná pri používaní.

pumpy port drive

Telo pumpy

Telo pumpy je z ocele, takže zvládne i vyššie tlaky. Maximálny je na úrovni 220 psi, alebo ak chcete 15 bar-ov. Rozmer pumpy je 20 x 25 x 67 cm. Váha, i vďaka oceľovému telu je na úrovni 1,5 kg.

Nalakovaná rukoväť

Keď som spomínal pekné detaily, tak určite nemôžem zabudnúť na samotné rúčky pumpy. Sú  vyrobené z krásne opracovaného nalakovaného dreva. Vygravírovaný názov Lezyne a presný názov pumpy nemôžu chýbať. Veľmi pekná maličkosť.

 

Ale poďme k funkčnosti. Pumpa Sport floor drive disponuje slušným, až 2,5 palca (6,35 cm) veľkým a dobre čitateľným displejom. Klasicky biely podklad s čiernym číselníkom. Naozaj funkčné a prehľadné.

V továrni Lezyne mysleli na všetko

Veľmi tiež oceňujem extra dlhú, až 120 centimetrovú, vysoko kvalitnú hadičku (alebo skôr hadicu) pumpy. Heuréka. Konečne to niekomu napadlo. Spraviť extra dlhú… No jednoducho, super. Na konci tejto hadice je hlava na nasadenie na ventil, ktorú Lezyne označuje ako ABS-1 PRO. Ako už býva zvykom, dá sa použiť na oba typy ventilov jednoduchým odskrutkovaním a otočením hliníkovej koncovky hlavy. Tiež touto hlavou viete odskrutkovať ventil pri galuskovom ventile. Šikovné a chytré. Širšie využitie pumpy zabezpečia adaptéry na fúkanie lôpt, či nafukovačiek, ktoré nájdete pribalené v osobitnom sáčku.

Pumpa Lezyne sport floor drive

Pumpu som otestoval na 2 bicykloch. Nie, nie je najrýchlejšia na svete vo fúkaní, ale na servisné, či domáce použitie je ideálna.

Najlepšie na koniec.

Táto pumpa, ktorá nielenže je funkčná a dobre vyzerajúca, stojí 45 €. Myslím, že na takú kvalitnú značku je to veľmi príjemná cena. Veď i samotný „bikeradar“ ju ohodnotil: „excellent quality, well-priced pump“. Nie je o čom. Vrele odporúčam.

 

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *