Pozreli sme sa na skladací zámok Trelock FS 455

Trelock FS 455 cops

skladací zámok rozložený Keď som dostal do rúk skladací zámok Trelock FS 455, pomyslel som si, že musí byť riadne drahý. Jeho váha napovedá, že ide o drahší produkt. Zdanie však klame. Keď porovnáte jeho cenu okolo 80€ s cenou Vášho bicykla, tak náklad na ochranu, ktorá je mimochodom na veľmi vysokej úrovni, nie je vysoký. Ale poďme pekne po poriadku.

Zámok kúpite vo veľmi účelnom a funkčnom držiaku z tvrdeného plastu, ktorý ľahko upevníte k svojmu bicyklu. K zámku dostanete 2 kľúče, ktoré majú vyrazený kód. Je dobré si ho zapísať. Ak náhodou kľúče stratíte, priamo vo firme Trelock Vám vyrobia kópiu len za 10 €. Myslím, že parádna služba. Stačí sa po kúpe len jednoducho registrovať na stránke Trelock.de.

Ako upnúť skladací zámok na bicykel

Upnutie držiaku na bicykel je jednoduché, viete ho umiestniť pomocou 2 skrutiek na miesto pre košík na fľašu alebo sťahovacími páskami na rám bicykla kdekoľvek. Pri páskach môžete mať priemer trubky rámu od 17 do 55 mm. Základom je ľahké vkladanie zámku do držiaku a upevnenie pomocou gumeného popruhu. Tu máte istotu, že skladací zámok bude i v horšom teréne na svojom mieste. Komu to nevyhovuje, môže vložiť zámok do kapsičky. Dáte ho i do trošku väčšej podsedlovej. Jeho rozmery ho k tomu predurčujú.

Parametre zámku

Skladací zámok Trelock FS 455 meria (zložený podotýkam) 19,5 cm a na šírku má 9 cm. Roztiahnutý a uzamknutý meria 44,5 cm, teda je dostatočne dlhý pre spoľahlivé obopnutie rámu bicykla (obvod je cca 85 cm). Hmotnosť je 1136 gramov. Ak porovnáme hmotnosť zámku s jeho bezpečnosťou, tak je to viac než akceptovateľné. Treba si zvyknúť, že bezpečnejšie zámky sú i ťažie, i keď porovnateľne s konkurenciou je tento model ľahší. Prečo? Je to dané i špeciálnou oceľou, ktorú Trelock využíva a nazýva ju Tredur. Ako som pochopil, je to viackrát tvrdená/kalená oceľ, ktorá je odľahčená oproti bežnej s rovnakou hrúbkou.

Zámok vám rám bicykla nepoškriabe, i keď hovoríme o oceľových nožičkách, ktorých je 6, teda 3 páry. Sú potiahnuté plastom, teda šetrné k farbe bicykla. Kĺby jednotlivých nožičiek sú tiež oceľové, takže umocňujú pocit bezpečnosti.

Ďalšou vychytávkou, avšak už bežnou v tejto triede je kryt zámku. Akási protiprachová krytka, ktorá ochráni pred blatom, ale i dažďom. Úprava proti prehrdzaveniu zámku je samozrejmosť. Výhodou je, že hlava, do ktorej je zasunutá časť, ktorá sa uzamkýna, je otočná. To umožňuje prispôsobenie zámku, ak ho upínate ku stĺpu alebo inej pevnej časti na ulici.

Zhodnotenie

Ak by som mal skladací zámok Trelock FS 455 zhodnotiť celkovo, tak určite ide o vysoko bezpečný na každodenné použitie. Tvrdí sa, že zámok by mal uchrániť bicykel po dobu 3 – 5 minút. To je čas dôležitý pre každého zlodeja. Ak to nestíha, nechá zámok a bicykel tak. Netestoval som, taký zručný zlodej nie som, ale som s istý, že zámok tých 5  minút s prehľadom odolá.

Áno, niekto môže namietať, že zámok by mohol byť o 10 cm dlhší, aby ste ho uzamkli i k pouličnej lampe, ako to mnohí radi robia. Myslím však, že k zábradliu i ku stojanu na bicykle úplne bez problémov. A to je v našich končinách najpoužívanejší spôsob uzamknutia bicykla k pevnej časti.

Ak máte radi svoj bicykel, tak určite investujte do tohto zámku, ktorý je vyrobený naozaj v Nemecku. Určite si počas svojej životnosti na seba zarobí. A o to pri každom zámku ide.

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *