Nová pretekárska prilba Alpina Valparola RC

prilba_Alpina-Valparola-RC-bielo-cerveno-cierna

Nová prilba Alpina Valparola RC je ľahká a so zvlášť dobrou ventiláciou.

Alpina Valparola RCAerodynamika? Iste, ale to nie je všetko čo potrebujete od pretekárskej prilby. Preto sa Alpina zamerala pri svojej novej cyklistickej prilbe Valparola RC zvlášť na dobré odvetranie. Samozrejme prilba bola navrhnutá tak, aby zodpovedala aerodynamickým kritériám a poskytovala veľmi dobrú ochranu. Podľa Alpiny je to umožnené Triple-Shell konštrukciou, ktorá spája veľké otvory do kompaktnej a elegantnej formy. Až 27 vetracích otvorov na prilbe Alpina Valparola RC zabezpečuje chladiace prúdenie vzduchu okolo hlavy a zachováva tak výkon pretekára aj pri vysokých teplotách, pri akejkoľvek rýchlosti.

Vysoká pevnosť a bezpečnosť

Vďaka inmold technológii je prilba Alpina Valparola RC nielen dobre odvetraná, ale tiež extrémne odolná. Pri tomto postupe sa nárazy tlmiace vnútro z EPS granulátu pod veľkým tlakom a vysokou teplotou vypení do vonkajšej škrupiny prilby. Vytvorí sa tak extrémne pevný neoddeliteľný celok. S hmotnosťou okolo 240 gramov sa prilba Alpina Valparola RC radí k tým ľahším prilbám na trhu. Šikovný rysom je integrovaná sieťka proti hmyzu v predných vetracích otvoroch.

Valparola RC sedí pohodlne a pevne

Pri nastavovacom systéme sa Alpina Valparola RC sa opiera o spoľahlivý a pohodlný „Run System Ergo Pro“: Dve pogumované krídielka na zadnej strane hlavy bezpečne fixujú prilbu na hlave. Nastavovacím krúžkom sa prilba prispôsobí akémukoľvek tvaru hlavy. Výhodou sú až tri ponúkané veľkosti prilby. Proti nepríjemnému zápachu od potu je vnútorné polstrovanie prilby Alpina Valparola RC vyrobené z antibakteriálneho materiálu.

Najdôležitejšie údaje
Farby: bielo-strieborná, čierno-titanová, čierno-bielo-červená
Veľkosti: 51-56, 55-59, 58-63 cm
Hmotnosť: 250 gramov
Cena: 139,95 Euro

Okrem cestnej varianty Valparola RC ponúka Alpina pre MTB a allmountain cyklistov prilbu Valparola XC.

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *