Enduro novinky Panaracer Romero a Aliso

Plášte Panaracer a Cedric Gracia

Prvé prototypy nových pneumatík Panaracer Romero a Aliso sme mali možnosť vidieť v lete na výstave Eurobike. Po polroku dorazili tieto enduro plášte na Slovensko a konečne tak máme možnosť poriadne sa na ne pozrieť a odskúšať ich. 

Panaracer Romero

Panaracer Romero je všestranná pneumatika s triple-compound zmesou, orientovanou na DH jazdenie. Agresívny dezén výborne drží na tvrdom aj mäkkom podklade. Vnútri plášťa je po celej šírke ochranná páska, ktorá chráni plášť proti prepichnutiu či prerazeniu na ostrých skalách. Romero sa tak stáva veľmi odolným, čo oceníte najmä v náročnom teréne.
V ponuke sú rozmery 27.5“ a 29“, v šírkach 2.40 a 2.60 s hmotnosťou od 1.060g (27,5×2,40) do 1.300 g (29×2,60).

Panaracer Aliso

Na plášti Aliso je použitá rovnaká zmes, ale s mierne upraveným vzorom dezénu. Je rychlejší, vhodnejší pre mäkší, volnejší štrkový podklad. Pneumatika Aliso je určená hlavne enduro jazdcom, ale ocenia ju určite aj vyznavači all-mountain jazdenia.
Aliso je k dispozícii v rovnaných rozmeroch a aj hmotnosti sú podobné ako u plášťa Romero. V priebehu roka príde na trh aj XC verzia oboch nových modelov, ktorá bude mať protiprierazovú pásku len pod behúňom a TPI 120. Vďaka tomu budú aj o niečo ľahšie.

Aliso aj Romero sú Tubeless Compatible – použiteľné aj ako bezdušové pneumatiky. Spoločne s protiprierazovou ochrannou páskou je to výborná kombinácia.

Zmes Panaracer Triple Compund

Zmes Triple Compound, použitá na oboch plášťoch, má zásluhu na výbornom gripe a zároveň dlhej životnosti plášťov.  

Maloobchodná cena bude u pneumatiky Aliso aj Romero rovnaká, od 46,90 – 48,90 EUR, v závislosti od rozmeru.

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *