Momentový kľúč Lezyne Torque Drive

Momentový kľúč Lezyne Torque Drive

Na bicykloch je stále viac súčiastok, pri ktorých je dôležité dodržať silu utiahnutia, tzv. krútiaci moment. Mať dobrý momentový kľúč je preto stále viac nutnosťou nielen pre cykloservisy, ale aj pre cyklistov. Hoci je na trhu mnoho možností, Lezyne Torque Drive je určite jedným z najkrajších.

Momentový kľúč do vrecka aj do dielne

Väčšina najmenších momentových kľúčov na trhu ponúka len jedno nastavenie krútiaceho momentu alebo len veľmi malý rozsah, pričom mnohé z nich majú jeden pevný nástroj. Môžu byť teda použité iba pre jeden typ rozhrania, napr. 4 mm imbus, čo je značne obmedzujúce. Na druhej strane, väčšina nástrojov, ktoré majú široký rozsah krútiaceho momentu a mnoho rôznych bitov, sú zvyčajne príliš veľké na to, aby ste ich nosili so sebou na bajku. Momentový kľúč Lezyne Torque Drive preto právom vyčnieva – dosahuje vynikajúcu rovnováhu medzi použiteľnosťou a prenosnosťou.

Momentový kľúč Torque Drive - sada

Čierno eloxované telo kľúča Torque Drive meria približne 140 mm a v jeho najširšom mieste nemá viac ako 20 mm, čo robí tento nástroj veľmi baliteľným. Unikátna, zlato anodizovaná T-rukoväť T sa dá jednoducho od tela nástroja oddeliť, čím sa nástroj stane jednoducho prenosným. Napriek malému rozmeru má tento momentový kľúč neuveriteľný rozsah 2 až 10 Nm, čo pokrýva väčšinu spojovacích súčiastok na každom bicykli.

Náradie Torque Drive
Magnet drží bity pevne v tele kľúča

Magnetizovaný držiak bitov udržiava nástavce nástrojov pevne na mieste a uľahčuje tak frustrujúce vyhľadávanie spadnutých bitov. Spolu s momentovým kľúčom dostanete široké spektrum, celkom 11 nástrojov : imbusové – hex bity 2 mm, 2,5 mm, 3 mm, 4 mm, 5 mm, 6 mm, torx – hviezdicové bity T10, T25 a T30, ako aj plochý a krížový skrutkovač.

Praktické puzdro na cestu

Momentový kľúč Torque Drive v púzdre

Celé náradie Torque Drive, momentový kľúč a všetky nádstavce sú spolu umiestnené v zipsovom mäkkom nylonovom puzdre s výrezmi pre jednotlivé diely. Púzdro má aj praktický extra úložný priestor pre iné drobnosti, ktoré chcete mať pri cyklotúre so sebou. Všetky časti sú veľmi pekne spracované a tvoria veľmi užitočný a pekný set. Celý set aj s púzdrom má hmotnosť 179 gramov ľahko vkĺzne do batohu, vrecka na drese alebo do väčšej taštičky pod sedlom.

Náradie Lezyne Torque Drive je síce veľmi dobre prenosný, ale zároveň je veľmi dobre využiteľný aj v domácej dielni. Keď hľadáte prenosný, ale všestranný momentový kľúč, tento je skutočne výbornou voľbou.

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *