Prilba ALPINA MYTHOS 3.0: Legenda stále žije

Porovnanie Alpina Mythos 3.0 a 2.0

V roku 2017 bude predaná miliónta prilba MYTHOS. Prilba ALPINA získa nový vzhľad 3.0

ALPINA vyšperkovala svoju najpredávanejšiu prilbu MYTHOS na ďalšiu úroveň. MYTHOS 3.0 je založená na osvedčených technológiách a konceptoch v pozadí modelov Mythos 2.0 a Mythos 2.0 LE. Bezpečnosť, ventilácia a pohodlnosť predošlého modelu sa ukázali ako víťazná kombinácia a preto napríklad populárny vnútorný tvar nebol zmenený. Napriek tomu sa produktoví vývojári z firmy ALPINA pohrali s dizajnom: tvar MYTHOS 3.0 je o trochu viac hranatejší a užší, čím sa drží na vlne súčasného štýlu Enduro. Okrem toho ponúka predĺžená zadná časť MYTHOS 3.0 ešte viac bezpečnosti. MYTHOS 3.0 pokrýva o 10% viac povrchu hlavy ako je predchodcovia – a pritom je ľahšia.

Porovnanie Alpina Mythos 3.0 a 2.0

Impozantné čísla z predaja prilby Mythos

Údaje o predajoch sú ďalším dôkazom, že prilba je populárna vo veľkej cieľovej skupine, od voľnočasových cyklistov až po závodných jazdcov. V roku 2017 bude predaná miliónta prilba MYTHOS.
Toto impozantné číslo potvrdzuje popularitu a široké využitie tejto prilby. A vďaka MYTHOS 3.0 tento úspešný príbeh pokračuje ďalej.

Mythos 3.0 prináša ďalšie zlepšenie dizajnu aj bezpečnosti

Mythos 3.0 ventiláciaSkvelá ventilácia

Dizajn MYTHOS 3.0 s 25 šikovne umiestnenými otvormi AIRFLOW VENTS zabezpečuje pohodlné vzduchové vetranie hlavy. Takže mizne nebezpečenstvo prehriatia, dokonca aj počas horúcich letných dní.

Optimálna bezpečnosť a nízka hmotnosť

MYTHOS 3.0 je vyrobená použitím ľahkej a extrémne stabilnej technológie INMOLD. Tvrdý horný plášť prilby a telo, ktoré pohlcuje nárazy, sú vyrobené z EPS granulátu, spojeného dokopy pod obrovským tlakom a teplotou, čím sa vytvorí konštrukcia, ktorá skvele odoláva nárazom. Zadná časť prilby v štýle Enduro je položená nižšie ako v predošlých modeloch, vďaka čomu poskytuje zvýšenú bezpečnosť pre zadnú časť hlavy – avšak bez pridanej hmotnosti. EDGE PROTECT sa stará o ochranu v prípade bočných nárazov.

CERAMIC vonkajší plášť je extrémne odolný voči prelomeniu a poškriabaniu a poskytuje plnú ochranu pred UV lúčmi. A napriek tomu sú modely MYTHOS 3.0 neuveriteľné ľahké. S hmotnosťou okolo 250 gramov si ťažko všimnete, že na hlave vôbec nejakú prilbu máte.

Perfektné napasovanie

Pri divokých zjazdoch na horských bicykloch by vám prilba mala sedieť presne bez toho, aby tlačila na vašu hlavu. Matné verzie LE sú vybavené overeným exkluzívnym upevňovacím systémom RUN SYSTEM ERGO PRO od ALPINY, vďaka ktorému vám prilba dokonale sadne na hlavu. S pomocou upevňovacieho kolieska si môžete upevniť dve pogumované ramienka do správnej polohy na zadnej strane vašej hlavy, čo zabezpečí spoľahlivé a bezpečné napasovanie. Pre Mythos 3.0 ALPINA používa systém RUN SYSTEM ERGO+, ktorý nie je pogumovaný.

Funkčný obsah pre maximálny komfort

Harmonicky integrovaný šilt vás chráni pred intenzívnym priamym slnečným svetlom a špinou počas jazdy v blate. Predná sieťka zabraňuje muchám, komárom a podobnému hmyzu aby sa dostali pod prilbu. Aby sa zabránilo nepríjemným zápachom spôsobeným nosením prilby na náročných tratiach plných potu, sú vnútorné výstelky vyrobené z antibakteriálneho materiálu, sú odnímateľné a dajú sa vyprať v pračke.
Upínanie ERGOMATIC sa používa ľahko a umožňuje pomocou spony precízne nastavenie upnutia okolo brady.

Enduro vzhľad a BLUE EPS

Okrem vysokého komfortu a množstva bezpečnostných funkcií oplýva prilba moderným vzhľadom: neutrálny Enduro štýl sa perfektne hodí na širokú škálu použití.

S BLUE EPS umožňuje ALPINA pri niektorých modeloch MYTHOS 3.0 si vybrať modrú verziu namiesto sivej, čím sa otvárajú ďalšie široké možnosti rôznych farebných kombinácií.

Nová prilba Alpina MYTHOS je dostupná vo verzii MYTHOS 3.0 LE (matná) a MYTHOS 3.0 (lesklá).

 

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *