Prečo je pena XRD® v cyklistických rukaviciach lepšia ako gél.

XRD ochrana cyklistu

Takmer všetci svetoví výrobcovia cyklistických rukavíc používajú vo svojich top modeloch na tlmenie nárazov gél. Firma Roeckl začala ako prvá používať v cyklistických rukaviciach materiál XRD® Extreme Impact Protection.
V čom sú výhody tohto materiálu?

XRD® Extreme Impact Protection

XRD ochrana cyklistuVýber vhodnej protinárazovej technológie zabezpečí, že ochranná výbava bude pohodlná a umožní splniť špecifické dizajnové a užívateľské kritériá. XRD® Extreme Impact Protection je viacúčelová pena špeciálne navrhnutá pre dlhodobé používanie a ochranu. Vďaka tomuto je XRD® technológia ideálna pre cyklistické rukavice, prilby, chrániče holení, lakťov a kolien, ako aj pre ochranu chrbta pri športe a širokú škálu ochranných pomôcok.

TENKÁ, ĽAHKÁ A ODOLNÁ

materiál XRDPeny XRD® su testované tak, aby pohltili 90% energie nárazu. Okrem toho XRD® Extreme Impact Protection sa nezdeformuje, pretože použitý materiál je navrhnutý tak, aby si aj po čase zachoval 98% svojho pôvodného tvaru. Toto zaručuje výbave s technológiou XRD® minimálne opotrebovanie a vysokú ochranu proti nárazom aj po dlhšom používaní. Pena XRD® je tenká, ohybná, mäkká na dotyk a pohodlná na nosenie aj napriek tomu, že pri náraze vytvára na používateľovi akýsi ochranný štít.

PRIEDUŠNÁ A ANTIMIKROBIÁLNA

Rukavice s materiálom XRDXRD® extrémna protinárazová ochrana je ideálna v rukaviciach, prilbách a iných ochranných pomôckach, pretože je tenká a ľahká, ale aj priedušná. Materiál XRD® je vyrobený zo vzduchopriepustných otvorených buniek, ktoré športovca udržiavajú v chlade a suchu. Ďalej je tento materiál napustený antimikrobiálnou ochranou Microban®, ktorá chráni pred baktériami spôsobujúcimi zápach a plieseň.

Vlastnosti XRD® Extreme Impact Protection

• Pohltí do 90% energie nárazu
• Tenká, ľahká, pohodlná
• Zachová si do 98% pôvodných vlastností
• Zachová si formu a tvar… náraz po náraze
• Nerozbije a nezdeformuje sa opakovaným používaním
• Priedušná a napustená antimikrobiálnou ochranou Microban®
• Nie je hrubá a bez šitia môže byť vložená do ochranných pomôcok

Konkrétny dôkaz! XRD® technológia ponúka tú najlepšiu ochranu

Oproti gélu v cyklistických rukaviciach má teda XRD® Extreme Impact Protection nasledovné výhody :

  • stačí tenšia vrstva pre omnoho lepšie pohltenie nárazov
  • materiál XRD® je priedušný a okrem toho je možné pre ešte lepši odvetranie urobiť v ňom otvory, čo u gélu nie je možné
  • aj pri dlhodobom používaní si zachová svoj tvar a vlastnosti

rukavice Roeckl MaldonVyskúšajte cyklistické rukavice Roeckl Maldon a oceníte komfort materiálu XRD® Extreme Impact Protection.

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *