Maximálne pohodlie pre ruky vďaka BI-FUSION® technológii od Roeckl

Technológia Bi-Fusion rukavíc Roeckl

Ak jazdíte na bicykli aj niekoľkohodinové trasy, prípadne máte problémy s metakarpálnymi nervami, určite viete aké dôležité je mať rukavice s kvalitným polstrovaním. Keďže som už stihol vyskúšať rôzne tlmiace materiály, od peny, gélu až po XRD, veľmi ma zaujala novinka BI-FUSION od firmy Roeckl. V čom je fígeľ tohto sofistikovaného tlmenia, oceneného cenou Red Dot Award za produktový dizajn 2021? Dozviete sa v tomto článku.

Ako BI-FUSION® funguje

Nová technológia dvojzložkového tlmenia BI-FUSION® zabezpečuje rovnomerné rozloženie nárazov, vibrácií a tlaku na dlane cyklistu. Polstrovanie sa prispôsobuje podobne ako kvapalina – zostáva však rozmerovo stabilné. Tlak sa rovnomerne rozloží, čo minimalizuje únavu rúk a maximalizuje pohodlie. Prvá vrstva technológie je pružná a elastická, poskytuje odpruženie na štrku, dlažobných kockách a hrboľatých cestách a optimalizuje rozloženie tlaku a hmotnosti dlaní. Druhá vrstva znižuje tlak na konkrétnom mieste ruky, tlmí väčšie nárazy a vďaka otvorenej štruktúre buniek zaisťuje pohodlné nosenie.

Kvalitné sedadlo je pre pohodlie pri jazde na bicykli určite dôležité. Zo sedla sa však môžete občas zdvihnúť a dať svojmu zadku trochu oddýchnuť. Ale dávať ruky z riadidiel počas jazdy sa veľmi neodporúča. Naše ruky majú pri jazde na bicykli dôležité úlohy – umožňujú bezpečnú manipuláciu s bicyklom od ovládania presného smeru jazdy, cez rýchle radenie prevodov až po bezpečné brzdenie. Všetko sú to funkcie dôležité pre bezpečnú jazdu. Nepretržitý kontakt s riadidlami, ako aj vibrácie a otrasy z terénnych nerovností predstavujú pre naše ruky osobitnú výzvu. Dochádza k tlaku na metakarpálne nervy, čo môže spôsobiť bolesti a niekedy až znecitlivenie. Práve z toho dôvodu je pre aktívneho cyklistu dôležité mať kvalitné madlá a hlavne kvalitné rukavice.

Porovnanie vlastností polstrovania – moje dojmy

Na cestnom, teda vlastne gravel bicykli používam rukavice s gélom. V porovnaní s gélovým polstrovaním sa mi zdal BI-FUSION pohodlnejší, ale hlavne úchop riadítok bol presnejší, citlivejší. Na horskom bicykli jazdím s celoprstovými rukavicami s XRD penou, ktorá výborne tlmí nárazy aj pri úplne tenkej vrstve. BI-FUSION® je v citlivosti porovnateľné aj s XRD®, zdalo sa mi ale pohodlnejšie, hlavne keď som musel dlhšie držať pevne riadítka. Musím však upozorniť, že som s novými rukavicami jazdil zatiaľ len po ceste, keďže v lese je ešte blato. Určite bude zaujímavé ich vyskúšať na pri dlhom jazdení v teréne.

Roeckl Morgex s Bi-Fusion
Rukavice Roeckl MORGEX

Modely rukavíc Roeckl s polstrovaním BI-FUSION®

V kolekcii Roeckl na rok 2021 sú štyri modely rukavíc s polstrovaním BI-FUSION®. Všetky sa už predávajú aj u nás.
Celoprstové rukavice MORGEX pôsobia na prvý pohľad ako klasické rukavice s decentným freeridovým dizajnom. Po vyskúšaní však zaujme ich exkluzívny dizajn dlane, ktorý navyše zaisťuje citlivý stisk a maximálnu kontrolu nad riadidlami.
Tri modely krátkoprstových rukavíc ITON, ICON a ITARA využijete na cestnom, gravel bicykli aj na horskom biku. Vďaka technológii BI-FUSION® budú vaše ruky menej unavené a otlačené aj po náročnej celodennej túre.

Ak sa vám článok páčil, kliknite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *